Zavrieť

Porady

prijem manželky

započítava sa do prijmu manželky /pri uplatnení nezdanitelnej sumy na manžela,manželku v ročnom zúčtovaní/ aj poberanie peňažného príspevku za opatrovanie? dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

    barborka7
    Aj ja mám taký prípad, tak by som chcela vedieť, či mi stačí rozhodnutie z Úradu práce o výške príspevku za opatrovanie alebo musí mi doniesť potvrdenie v akej výške mal v roku 2006 vyplatený zaopatrovací príspevok. Má ho priznaný od 1.11.2006, ale nie je tam uvedený deň v ktorý sa to bude vyplácať, takže možno príspevok za december dostala až v januári.
    Prosím poraďte mi, ako to mám urobiť.
    Monika Kováčová
    Pozri link, ktorý priložila ZITA4. Zaopatrovací príspevok sa nezahŕňa do vlastného príjmu manželky!!!
    Nepotrebuješ teda vedieť jeho výšku.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ermon Pozri príspevok
    Pozri link, ktorý priložila ZITA4. Zaopatrovací príspevok sa nezahŕňa do vlastného príjmu manželky!!!
    Nepotrebuješ teda vedieť jeho výšku.
    ...výške príspevku za opatrovanie ....

    Lenže nepíše o zaopatrovacom príspevku, ale o príspevku za opatrovanie a ten sa zahřňa do vlastného príjmu.
    Monika Kováčová
    barborka7 Pozri príspevok
    Aj ja mám taký prípad, tak by som chcela vedieť, či mi stačí rozhodnutie z Úradu práce o výške príspevku za opatrovanie alebo musí mi doniesť potvrdenie v akej výške mal v roku 2006 vyplatený zaopatrovací príspevok. Má ho priznaný od 1.11.2006, ale nie je tam uvedený deň v ktorý sa to bude vyplácať, takže možno príspevok za december dostala až v januári.
    Prosím poraďte mi, ako to mám urobiť.
    reagovala som na zvýraznené

    barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

    barborka7
    Takže nepotrebujem žiaden doklad o tom v akej výške mal vyplatený za rok 2006 príspevok, stačí, keď si ona zapíše výšku príspevku za opatrovanie, ktorú dostal jej manžel v roku 2006 a odráta si tú sumu z nezdaniteľnej časti na manželku?
    Ďakujem za poradenie.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    barborka7 Pozri príspevok
    Takže nepotrebujem žiaden doklad o tom v akej výške mal vyplatený za rok 2006 príspevok, stačí, keď si ona zapíše výšku príspevku za opatrovanie, ktorú dostal jej manžel v roku 2006 a odráta si tú sumu z nezdaniteľnej časti na manželku?
    Ďakujem za poradenie.
    Novela zákona o dani z príjmov (zákon č. 688/2006) určuje preukazovanie zmenou § 37 nasledovne: http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...112007.html#37

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.