Zavrieť

Porady

Jednoduché učtovníctvo

Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov? Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPH? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    anabella Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov? Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPH? Ďakujem
    mala by si mať splátkový kalendár alebo faktúru PPD je len doklad o uhrade tam nemusíš rozpisovať základ a DPH

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    anabella Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov?Ano
    Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPHAno
    Ďakujem
    Odpoveď v texte.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    anabella Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som vedieť jednu vec, platím nájom za kanceláriu, som platcom DPH, môžem si to dať do nakladov? Uvadzam to aj v DPHačke, mám mať na PPD aVPD uvadzanu základ DPH, DPH aj sumu s DPH? Ďakujem
    Prečo nie? Nájomné za kancelárske priestory je daňovo uznaný výdavok. U plátcu DPH, základ daňovo uznaný náklad, DPH daňovo neuznaný náklad. Pozor na konci roka na časové rozlíšenie - do nákladov podľa zmluvy /napr. len 12 mesačných splátok/.

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Este jednu vec, nedoklada mi ziadnu fakturu, mam iba najomnu zmluvu a potom mi vastavuje iba PPD za nájom za konkretny mesiac

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    anabella Pozri príspevok
    Este jednu vec, nedoklada mi ziadnu fakturu, mam iba najomnu zmluvu a potom mi vastavuje iba PPD za nájom za konkretny mesiac
    Keď zmluva splňa náležitosti daňového dokladu potom stačí PPD.

    Jednoduché učtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.