Zavrieť

Porady

daňový bonus - uplatnený dvojmo

Ahojte.Pri vystavení potvrdenia na DU som zistila,že som priznala daňový bonus v 8 mes.zamestnankyni ,ale ešte v 8/mes. si uplatnil aj manžel. Obidvaja si podávajú DP.
Moja otázka znie:
1/ v daňovom priznaní zamestnanci /resp.jeden z nich/bude mať nedoplatok,lebo musí vrátiť DB
2/ ale aký dopad to má na firmu, že som nesprávne priznala DB, čo mám urobiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Ahojte.Pri vystavení potvrdenia na DU som zistila,že som priznala daňový bonus v 8 mes.zamestnankyni ,ale ešte v 8/mes. si uplatnil aj manžel. Obidvaja si podávajú DP.
    Moja otázka znie:
    1/ v daňovom priznaní zamestnanci /resp.jeden z nich/bude mať nedoplatok,lebo musí vrátiť DB
    2/ ale aký dopad to má na firmu, že som nesprávne priznala DB, čo mám urobiť? ďakujem

    Keď sami podávajú DP tak zamestnávateľ nič nerobí. Ak by požiadali o ročné zúčtovanie, tak by sa to vysporiadalo v rámci ročného zúčtovania.
    uctovnicka Koreniny Macek
    Podávaju si sami daňové,lebo mali zrážkovú daň z dohod a tu si chcu uplatniť.Vdáka za radu.Budem si už dávať väčší pozor.Všimla som si ,že robíš v MRP .Vo Win alebo DOS .?Ja robím v DOS a koľko krát mi nemá kto poradiť.Ahoj

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja som už zažila aj to, že matka si uplatnila v DP typ B daňový bonus a aj otec si uplatňoval DB. Matka napísala list k DP, že si uplatňuje DB a doslova v tom liste bonzla toho otca, že si uplatňuje neprávom DB. Dodnes sa k tomu DÚ nevyjadril. Bolo to DP za rok 2005, matke vrátili aj preplatok na dani.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Podávaju si sami daňové,lebo mali zrážkovú daň z dohod a tu si chcu uplatniť.Vdáka za radu.Budem si už dávať väčší pozor.Všimla som si ,že robíš v MRP .Vo Win alebo DOS .?Ja robím v DOS a koľko krát mi nemá kto poradiť.Ahoj
    No to nemyslíš vážne? A ja som neporadila? Veď už mám pri tebe aj plusko, aby som videla, keď niečo potrebuješ, fňuk!
    uctovnicka Koreniny Macek
    Si zlatá,oceňujem velkou jednotkou tvoju pomoc .Ja som si len pridala pridala dalšieho poradˇáka do zoznamu.Ahoj

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Si zlatá,oceňujem velkou jednotkou tvoju pomoc .Ja som si len pridala pridala dalšieho poradˇáka do zoznamu.Ahoj
    Ďakujem, ten dobrý pocit stačí!

    daňový bonus - uplatnený dvojmo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.