Zavrieť

Porady

Zakladne pojmy

Moze mi prosim niekto pomoct!!!
Prepacte asi je to dost hlupa otazka, ale neviem, co vsetko patri do kategorie "sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnych zivnosti".
Patri sem napriklad aj poskytnutie ubytovania pri vykone prace v zahranici?
V akom zakone by som nasla v com vsetkom moze slovenska s.r.o. podnikat aj v zahranici, alebo to uz je otazka pre zakony danej krajiny v zahranici?
Naposledy upravil robika : 16.02.07 at 10:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Ak poskytujes ubytovanie - je to prenajom nehnutelnosti alebo ide o ubytovacie sluzby. Pod sprostredkovanie by to patrilo vtedy, ak ta niekto poprosi, aby si mu zabezpecila ubytovanie a ty mu to ubytovanie najdes abudes mat na tom proviziu
    Dufam, ze som pochopil tvoju otazku
    Naposledy upravil j.s : 21.02.07 at 14:12

    robika je offline (nepripojený) robika

    robika
    Velmi dakujem za odpoved. Ale este neviem ci sa moze podnikat v oblasti prenajmu nehnutelnosti v zahranici. Jedna sa konkretne o prenajom domu pre slovakov /ktori pracuju v UK/. Ide o situaciu ked majitel nehnutelnosti prenajme nasej s.r.o. dom, a nasledne nasa spolocnost ho prenajme fyzickym osobam. Velmi sa mi to nepaci, neviem ci to je v poriadku s nasimi zakonmi alebo to uz spada pod zakony UK?
    Slovenska spolocnost znasa vsetky poplatky spojene s nehnutelnostou.

    Prosim poradte mi, pretoze nemam o v tomto ziadne skusenosti.

    Velmi dakujem!

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Tak ti odporucam prestudovat UK obchodny zakonnik alebo ako sa to u nich vola. Podnikatelsku cinnost nudes totizto vykonavat na uzemi UK a riadis sa aj ich predpismi.

    robika je offline (nepripojený) robika

    robika
    Ak pokial vykonavam podnikatelsku cinnost aj v SR a teda mozno budem aj v UK, musim o tomto kroku informovat nejake urady v SR.
    Alebo musim zriadit pobocku firmy v UK.
    Ale uctovnictvo firmy bude spolu, ci uz ide o prijmy zo SR alebo UK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.