Zavrieť

Porady

Odvody z dohôd o vykonaní práce nezamestnaných

Začala som pracovať pre firmu,ktorá výlučne na sezónne práce zamestnáva na základe dohody o vykonaní práce prevažne nezamestnaných občanov evidovaných na úrade práce,alebo dobrovoľne nezamestnaných.Daňové vyhlásenie títo pracovníci nepodpisovali,ani nijak nezdokladovali či vobec sú na ÚP,alebo nie. Ako je to s odvodmi???V roku 2006 sa zo všetkých týchto dohôd odvádzala len zrážková daň 19%. Je to správne?? Stretla som sa s názorom,že ked výška odmeny - vymeriavací základ je menší ako 1/2 minimálnej mzdy, teda v lete 2006 to bolo 3250 Sk tak nie je povinnosť odvádzať ani zdravotné,ani poistné do sociálnej poisťovne. Je to pravda? Keďže opäť sa blíži sezónne obdobie nie som si istá ako mám postupovať. Jedná sa mi hlavne o odvod do sociálnej poisťovne.

Ďakujem za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Občania evidovaní na ÚP zamestnaní na dohodu o vykonaní práce môžu mesačne zarobiť max. 3200,- Sk v hrubom a nesmú pracovať viac ako 64 hod. mesačne. Z toho sa odvádza zrážková daň a zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie. Vypýtajte si od zamestnávateľa potvrdenie o príjme za r. 2006 a nakoľko ste nemali podpísané vyhlásenie k dani môžete si podať DP a daň Vám vrátia.

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Velmi pekne dakujem, už teraz mi je jasné,prečo niektorí si pýtajú potvrdenia o zdanitelnej mzde za rok 2006. :-) Dakujem!

    Odvody z dohôd o vykonaní práce nezamestnaných

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.