Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo

Ahojte, chcem sa opýtať, účtovníčka čo som mala 2 roky dozadu mi neurobila dobre účtovníctvo, treba tam dať aj ostatné faktúry, rozhodla som sa to urobiť odznova, ale nemám na to toľko času, opravím len rok 2006, mám kúpený aj nový program, možem v roku 2006 začínať od 0, lebo neviem aké sú tam konečné zostatky? Ďakujem
Usporiadat
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

nie nemôžeš začínať od 0, choď na daňový úrad a požiadaj o vystavenie kópie daňového priznania z roku 2005
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

mám kopiu daňového rpiznania z roku 2005
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Tým,že začneš od 0 v roku 2006 si asi veľmi nepomôžeš. Pretože Ti vyjde určitý výsledok a ten podáš na DP. Ale potom opravíš rok 2005 a jeho konečné zostatky si presunieš do r.2006 a zas si len urobíš prácu naviac, pretože budeš musieť opravovať rok 2006. Skúsila by som ísť a podať žiadosť na DU o odklad daňového priznania do júna 2007,hm?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A nezabudni si vypýtať aj kópiu výkazu o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

kópia samotného DP nestačí, musíš mať kópiu výkazu o majetku a záväzkoch 2005, aj keď neviem ako dopasuješ sumy, jednak sa zaokrúhľujú a jednak napr. v záväzkoch sú aj odvody atď. Najlepšia by bola inventarizácia k 31.12.2005. ...Keď nad tým tak rozmýšľam, tak stav bankového účtu máš na výpise, akurát pokladničný stav potrebuješ z konca roku 2005. No a pri vyplňovaní výkazu o MaZ potrebuješ konečné stavy z roku 2005 a tie si doplníš na DÚ (iba ak to nie je niečo náročné) JÚ za rok 2006 by nemal byť problém urobiť.
Naposledy upravil Maya1 : 18.02.07 at 19:12
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

tie roky predtým nebudem opravovať, chcem opraviť len rok 2006, v tom roku som bola platcom Dph, zistím z DP z r.2005 konečné zostatky, ktoré presuniem do roku 2006. Od marca mám založenú s.r.očku, takže dám naporiadok ten rok 2006 a chcem to mať v poriadku
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

???sro je založená v 3/2006???
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

nie s.r.o. je založená teraz 3/2007
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

anabella Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať, účtovníčka čo som mala 2 roky dozadu mi neurobila dobre účtovníctvo, treba tam dať aj ostatné faktúry, rozhodla som sa to urobiť odznova, ale nemám na to toľko času, opravím len rok 2006, mám kúpený aj nový program, možem v roku 2006 začínať od 0, lebo neviem aké sú tam konečné zostatky? Ďakujem
Ako vieš, že je účto zlé?
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

nie sú v peňažnom denníku nahádzané všetky faktúry a kopu iných vecí
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
anabella Pozri príspevok
nie sú v peňažnom denníku nahádzané všetky faktúry a kopu iných vecí
Ono je ťažko posúdiť , či účtovníčka spravila dobre alebo zle účtovníctvo . Otázka je .......či mala k tomu ododvzdané všetky podklady ....napríklad aj došlé faktúry fa ktoré spomínaš .

Ak si za spracovanie účtovníctva zaplatila, a je zrejmé že skutočne by bola ona príčinou , nesprávne spracovaného účtovníctva, tak ju požiadaj aby ho prerobila . Jedine ona sa môže k tomu vyjadriť , či mala všetky podklady alebo nie a poprípade chybu napraviť .

Lebo inak sa možno aj môže zdať , že predmetné fa by boli nájdené po spracovaní účtovníctva a uzatvorení roka .
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Mohol by mi niekto poradiť kde by som mohla napísať otazku ktoru sa chcem spýtať? vôbec na to nemôžem prísť. Dúfam že si to niekto všimne a odpíše mi Ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

bambino87 Pozri príspevok
Mohol by mi niekto poradiť kde by som mohla napísať otazku ktoru sa chcem spýtať? vôbec na to nemôžem prísť. Dúfam že si to niekto všimne a odpíše mi Ďakujem
Na hlavnej stránke Porady máš rozdelenie, napr. Daň z príjmov, JU, PU, DPH,... Vyberieš si, do ktorého okruhu otázka patrí a tam nájdeš šedým napísané "Pridať tému". Klikneš a ďalej Ťa to povedie... Alebo môžeš pridať svoj príspevok aj do už existujúcej príbuznej témy, tak ako si to urobila teraz.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Dakujem. Potom sa chcem spytat, od 1.2. som žvinostník, nie som platcom DPH. Chcem si sama robit uctovnictvo, ake uctovné knihy si musim kupit aby som mohla robit JU? Viem ze knihu došlých a odoslaných faktur, učtovný denník, a potom este ktore potrebujem?Dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

bambino87 Pozri príspevok
Dakujem. Potom sa chcem spytat, od 1.2. som žvinostník, nie som platcom DPH. Chcem si sama robit uctovnictvo, ake uctovné knihy si musim kupit aby som mohla robit JU? Viem ze knihu došlých a odoslaných faktur, učtovný denník, a potom este ktore potrebujem?Dakujem
Pre začiatok si spomenula všetko. Ale ak budeš mať DHM, tak karty DHM, ak budeš mať zásoby, tak skladové karty, ak budeš mať zamestnancov, tak knihu SF, ak budeš mať stravné poukážky, tak knihu cenín...
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

DAKUJEM ZA POMOC
0 0
JaroslavKadle JaroslavKadle

JaroslavKadle je offline (nepripojený) JaroslavKadle

Ja by som ešte odporúčala knihu pokladne, knihu jázd (ak používaš auto pre podnikanie).
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

ja som si chcela dat auto do podnikania, ale mam starsie a bolo mi povedane ze starsie auto ako 10 rokov nemôzem dat so podnikania
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bambino87 Pozri príspevok
ja som si chcela dat auto do podnikania, ale mam starsie a bolo mi povedane ze starsie auto ako 10 rokov nemôzem dat so podnikania
Prečo by si nemohla? Ten, kto to povedal, nehovoril dobre. Aký dôvod pre svoju odpoveď uviedol?
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

len mi povedal ze viac ako 10-ročne auto nemôzem. mne sa to tiez zdalo cudne. a akym sposobom by som mohla robit cestaky. pocula som ze sa môzu robit dvojakym sposobom. podla toho kolko natankujem /vydokladujem paragonmi/, alebo podla najaydených kilometrov. a budem musiet odvadzat aj cestnu dan?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať