Zavrieť

Porady

Čo s Fa z marca 2006?

Ahojte. práve man poslal dodavatel Fa z marca 2006 ktorú sme neevidovali. proste mam neprisla. a ja neviem co teraz este som neuzatvorila rok.nedá sa mi uz v sumut do marca ale este do decemra ano. mate skusenosti s takýmto niecim ako by som mala postupovať.
Dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26 Pozri príspevok
    Ahojte. práve man poslal dodavatel Fa z marca 2006 ktorú sme neevidovali. proste mam neprisla. a ja neviem co teraz este som neuzatvorila rok.nedá sa mi uz v sumut do marca ale este do decemra ano. mate skusenosti s takýmto niecim ako by som mala postupovať.
    Dakujem vopred
    Naúčtovala by som ju do decembra IUD cez nevyfakturované dodávky 326 klasicky cez 321.
    Naposledy upravil Tweety : 19.02.07 at 08:50

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety Pozri príspevok
    Naúčtovala by som ju do decembra IUD cez nevyfakturované dodávky 326.
    Prečo cez 326??
    Predpokladám, že Vám poslal faktúru s marcovými dátumami, resp. jej opis, tak ju doúčtuj v decembri s priloženým komentárom prečo k tomu došlo...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evina Pozri príspevok
    Prečo cez 326??
    Predpokladám, že Vám poslal faktúru s marcovými dátumami, resp. jej opis, tak ju doúčtuj v decembri s priloženým komentárom prečo k tomu došlo...
    Máš pravdu, neuvedomila som si, že má na nej marcový dátum. Tak potom klasickz cez 321.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja mám podobný prípad, len je to fa z 10/06, priniesli ju osobne v 02/07. A rozmýšľam čo s DPH.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    janaGT Pozri príspevok
    ja mám podobný prípad, len je to fa z 10/06, priniesli ju osobne v 02/07. A rozmýšľam čo s DPH.
    Ak vieš preukázať, že faktúru ste obdržali 02/07 môžeš uplatniť nárok na odpočet v02/2007

    pozri napr. http://www.porada.sk/t43943-bloceky-...tml#post394141
    máš tam aj citovaný paragraf...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    janaGT Pozri príspevok
    veď práveže nemám obálku s dátumom, dod. ju priniesol osobne
    No ja by som podpísala dodávateľovi na faktúre dátum prevzatia napr., najmä ak s ňou chodil skoro 4 mesiace

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    Dík. možem to spravit tak aby som si nekonplikovala rok 2006 bolo by to vela prepisovaciek že to urobim tak, dnes mi doniesom dodavatel tu fa tak ju zaradím do 2/07 aj odpocitam DPH. bohužial doniesol ju osobne. ale ak od neho dostanem potvrdenie ze sme ju prebrali dnes tak to bude ok? a do roku 2006 zauctujem do nákladov 501/326?
    Naposledy upravil kacena26 : 19.02.07 at 10:23

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26 Pozri príspevok
    Pripomínam....
    Ak ju zaradíš do januára, budeš to mať tiež komplikované, pretože náklady patria do roku 2006. Takže je pre Teba jednoduchšie zaúčtovať fa do decembra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.