Zavrieť

Porady

čo je výhodnejšie

začala som podnikať a mám založený osobny ucet, čo je výhodnejšie, ponechat si na podnikanie osobny ucet alebo si zalozit podnikatelsky ucet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    bambino87 Pozri príspevok
    začala som podnikať a mám založený osobny ucet, čo je výhodnejšie, ponechat si na podnikanie osobny ucet alebo si zalozit podnikatelsky ucet
    O tomto probléme je tu veľa tém. Skús pozrieť: http://www.porada.sk/search.php?searchid=2055238

    Naposledy upravil Janka6685 : 20.02.07 at 16:09

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja určite odporúčam účet zriadený výlučne na podnikanie

    Tu si prečítaj celú tému a uvidíš aké za a proti má osobný účet :
    http://www.porada.sk/t42346-bankovy-...ov%FD+%FA%E8et

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Zalezi v akom rozsahu podnikas. v com podnikas, ako a ake trzby mas. Ak robis nejaku prilezitostnu cinnost v ramci zivnosti a rocne odosles a prijmes 8 faktur v hodnote 1000Sk/FA, pokojne si zaloz este jeden osobny ucet a podnikaj na ten. Ak ale ide o podnikanie vo vacsom rozsahu, urcite si zriad podnikatelsky ucet
    Ale v ziadnom pripade nepouzivaj jeden ucet ako podnikatelsky aj sukromny.

    kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

    kathy_smal
    Ja používam svoj osobný čo som mala založený ešte pred začiatkom podnikania....používam ho len na podnikanie, mám len zopár faktúr do roka asi 13 takže mne by sa určite podnikateľský účet neoplatil.
    A podnikateľský má aj vyššie poplatky ako osobný

    bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

    bambino87
    ja budem mat asi do roka 15 faktúr, len ide o to, ze z toho osobneho uctu mi odchadza dost penazi na rozne sporenia. ci to nebude robit nejaku neplechu

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Bude to robit neplechu, radšej úhrady robiť v hotovosti, alebo zriadiť podnikateľský účet. Podľa metodického usmernenia z nášho DU, ak chceš
    svoj súkromný účet používať na podnikateľské účely, musíš v peňažnom denníku "premietnúť" všetky obraty na tomto účte, t.j. všetky pohyby osobného charakteru do VNZD a na konci roka sú ďalšie problémy so zúčtovaním poplatkov za vedenie účtu, atď.
    Z tohoto môjho zistenia, by som si zriadila buď podnikateľský účet, alebo viesť príjmy a výdavky len cez pokladňu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.