Zavrieť

Porady

Výkazy k DP

Prosím, aké výkazy prikladám k daňovému priznaniu PO, ktorej zákon povoľuje viesť jednoduché účtovníctvo (združenie záhradkárov). Ď
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
Monika Kováčová
Uzávierka v JÚ = výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch. Samozrejme. Ako by to mohlo byť niečo iné?

Muška je offline (nepripojený) Muška

Muška
Ermon to mi je jasné, ale neprikladajú sa tie isté výkazy ako prikladajú FO. Ale túto tému som zadala aj v "Daň z príjmu" a následne som to aj našla na stránke MFSR - je to v Metodickom pokyne 11280/2003-92 a je tam aj vzor výkazu. Podávajú ho PO, ktoré vedú JÚ.

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

ik-a
Na stranke www.drsr.sk su aj vykazy pre neziskove organizacie uctujuce v JU. Podla mojho nazoru, by si mala prave tieto pouzit.

Muška je offline (nepripojený) Muška

Muška
Ika, bola som na tejto stránke, ale tam tento výkaz nie je, Je tam iba klasický výkaz pre JÚ. Tak som skúsila MFSR a tam je príloha k uvedenému metodickému pokynu č. 11280/2003-92 aj ten správny vzor, ktorý ja potrebujem.
http://www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr....E?OpenDocument

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

ik-a
Muska, skus tuto prilohu je aktualizovana 17.12.2004 a je exeli, cize da sa do nej pisat

jana87 je offline (nepripojený) jana87

jana87
Viete mi prosim poradiť, ako mam vyplniť daň. priznanie pre občianske združenie? Všetky príjmy a výdavky (účtujem v jednoduch. účte) patria do nezdaňovanej činnosti a neviem, či ich mam uviesť v tabuľke F daň. priznania, potom do riadku 100 v II. časti ako základ dane, ktorý upravím v položkách zvyšujúcich a znižujúcich základ dane tak, aby som sa dostala na nulový základ dane. Môže to byť takto alebo tam vôbec nemám uvádzať tie príjmy a výdavky.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.