Zavrieť

Porady

Poradi mi niekto?(kupa rodinneho domu od rodičov)

Dobrý deň.
Chcel by som Vas poprosiť o radu.
Idem kupovať rodinny dom od svojich rodičov.Dnes som bol na katastralnom urade si vyžiadať vypis z listu vlastnictva a bol som nemilo prekvapeny pretože tam dom nieje zapisany.Ale na mape v katastri je nakreslený.
Povedali mi že ak chcem aby bol dom napisany aj vo vypise z listu vlastnictva mam si podať žiadosť a do 2 mesiacov mi to vybavia.

Otazka.
Ak pojdem pravnikovy a poprosim ho o zhotovenie kupno predajnej zmluvy a predložim mu vypis z listu vlastnictva (na liste je len pozemok bez rod.domu momentalne.)
a ktomu priložím kopiu mapy z katastra kde je presne ten dom zakresleny (samozrejme sa zhoduju parcelne čísla) bude taka zmluva pravne platna respektive bude mi ju chcieť pravnik urobiť? Alebo musim čakať 2 mesiace pokial mi ho daju dokopy na katastri?

PS:Na katastri mi povedali že sa to da a pravnik by mi mal dať rozhodnutie o prideleni súpisneho čísla.(Tak tomu to som vôbec nerozumel) vie mi to niekto vysvetliť ?
Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    brato Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcel by som Vas poprosiť o radu.
    Idem kupovať rodinny dom od svojich rodičov.Dnes som bol na katastralnom urade si vyžiadať vypis z listu vlastnictva a bol som nemilo prekvapeny pretože tam dom nieje zapisany.Ale na mape v katastri je nakreslený.
    Povedali mi že ak chcem aby bol dom napisany aj vo vypise z listu vlastnictva mam si podať žiadosť a do 2 mesiacov mi to vybavia.

    Otazka.
    Ak pojdem pravnikovy a poprosim ho o zhotovenie kupno predajnej zmluvy a predložim mu vypis z listu vlastnictva (na liste je len pozemok bez rod.domu momentalne.)
    a ktomu priložím kopiu mapy z katastra kde je presne ten dom zakresleny (samozrejme sa zhoduju parcelne čísla) bude taka zmluva pravne platna respektive bude mi ju chcieť pravnik urobiť? Alebo musim čakať 2 mesiace pokial mi ho daju dokopy na katastri?

    PS:Na katastri mi povedali že sa to da a pravnik by mi mal dať rozhodnutie o prideleni súpisneho čísla.(Tak tomu to som vôbec nerozumel) vie mi to niekto vysvetliť ?
    Dakujem pekne
    Rozhodnutie o pridelení súpisného čísla vlastne dokazuje, že dom bol riadne kolaudovaný, a tým pádom by mal byť zapísaný v katastri.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Takže by som mal pohladať niekde papier doma o kolaudacii? A zaniesť ho pravnikovi spolu z vypisom z listu vlastnictvaa tou mapou?
    Ak ten doklad nenajdem kde by som ho mohol ziskať?Na katastri?
    Dik

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Ten doklad vydava obecny urad, takze ho najdes tam. Je to verejna listina, ktorou sa da dokazat vlastnictvo, takze ak je dom zakresleny, tak tato listina nahradza vlastne vypis z LV.
    Zober LV a rozhodnutie obce o urceni supisneho cisla pravnikovi a on Ti poradi dalej. Ked Ti povie, ze sa to na zaklade toho neda, ze to musi byt zapisane na LV, zmen pravnika

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    josh Pozri príspevok
    Ten doklad vydava obecny urad, takze ho najdes tam. Je to verejna listina, ktorou sa da dokazat vlastnictvo, takze ak je dom zakresleny, tak tato listina nahradza vlastne vypis z LV.
    Zober LV a rozhodnutie obce o urceni supisneho cisla pravnikovi a on Ti poradi dalej. Ked Ti povie, ze sa to na zaklade toho neda, ze to musi byt zapisane na LV, zmen pravnika
    Diki za radu.
    Zajtra idem na Obecny urad a pravnikovi uvidim čo mi povedia

    Zuzika je offline (nepripojený) Zuzika

    Zuzika
    Ja som mala ten istý problém, potrebovala som potvrdenie z obecneho uradu o supisom císle. tam chceli odo mna kolaudačné rozhodnutie. Sice som sa nabehala, ale uz je dom zapisany.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Zuzika Pozri príspevok
    Ja som mala ten istý problém, potrebovala som potvrdenie z obecneho uradu o supisom císle. tam chceli odo mna kolaudačné rozhodnutie. Sice som sa nabehala, ale uz je dom zapisany.
    Takže bol som u pravnika a stači mi to supisne čislo domu a bude to ok.
    Som rad nemusim čakať na to 2 mesiace.A takto jednoducho obidem kataster.

    Poradi mi niekto?(kupa rodinneho domu od rodičov)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.