Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo

Ahojte, som platcom DPH, to ku kazdemu pokladnicnemu blocku za tovar co som nakúpila musím vypísať výdavkový pokladničný doklad a na každom rozpísať dph? Moja oblasť je sprostredkovanie obchodu, stavieb, môžem si dať do nákladov aj bločky za nakúpený stavebný materiál?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Záleží od toho , na čo bol stavebný materiál zakúpený .Pokiaľ si len sprostredkovateľ , tak je nad čím uvažovať , či to uplatniť .Pokiaľ podnikáš v stavebnej činnosti , že materiál bol použitý na stavbu a výstavbu , tak áno.

    Záleží od predmetu činnosti v ŽL a obhajobe preukázateľného výdavku .
    Naposledy upravil Zita5 : 21.02.07 at 16:04

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Prosím poraďte. Občas sa mi stane, že zákazník mi cez účet zaplatí faktúru o 50 halierov menej ako je suma na faktúre. Ako to mám zaúčtovať. Cez bankový výpis účtujem takú sumu akú uhradil zákazník, aby mi sedel bankový výpis. Nedoplatok cez interný doklad ? Na aký účet ?

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Ježko Pozri príspevok
    Prosím poraďte. Občas sa mi stane, že zákazník mi cez účet zaplatí faktúru o 50 halierov menej ako je suma na faktúre. Ako to mám zaúčtovať. Cez bankový výpis účtujem takú sumu akú uhradil zákazník, aby mi sedel bankový výpis. Nedoplatok cez interný doklad ? Na aký účet ?
    NAOZAJ NIKTO NEPORADÍ ???

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Ježko Pozri príspevok
    Prosím poraďte. Občas sa mi stane, že zákazník mi cez účet zaplatí faktúru o 50 halierov menej ako je suma na faktúre. Ako to mám zaúčtovať. Cez bankový výpis účtujem takú sumu akú uhradil zákazník, aby mi sedel bankový výpis. Nedoplatok cez interný doklad ? Na aký účet ?
    Ja si iba v knihe došlych faktúr douhradím rozdiel. Ak mi pošle viac o 50 hal., v denníku zaúčtujem úhradu faktúry v sume na akú je vystavená a druhým zápisom príjem 50 hal.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Topas Pozri príspevok
    Ja si iba v knihe došlych faktúr douhradím rozdiel. Ak mi pošle viac o 50 hal., v denníku zaúčtujem úhradu faktúry v sume na akú je vystavená a druhým zápisom príjem 50 hal.
    Ako príjem za predaj tovaru ? /X1/

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Ježko Pozri príspevok
    Ako príjem za predaj tovaru ? /X1/

    Priznám sa, že takýchto prípadov mám málo (väčšinou mi uhradia menej) a účtovala som taký príjem ako príjem faktúry.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Topas Pozri príspevok
    Priznám sa, že takýchto prípadov mám málo (väčšinou mi uhradia menej) a účtovala som taký príjem ako príjem faktúry.
    Prepáč, ja som sa pomýlila, aj mne poslali o 50 hal. menej...

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Skutočný príjem učtujem ako úhradu faktúry. Rozdiel doúčtujem iba cez knihu pohľadávok a záväzkov - nie cez PD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.