Zavrieť

Porady

Pracovna napln

Je to spravne ak zamestnavatel napise pra zamestnanca pracovnu napln rozpise mu v nej pracovne povnnosti a na konci tam vlozi vetu o bespodmienecnej "poslusnosti"?Nestacila by len ta posledna veta?Zamestnanec tak pri spore nikdy Nemoze uspiet!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Ivka16 Pozri príspevok
    neviem ci je to spravne ale mne tak tiez konci zmluva....
    To je nevoľníctvo alebo otroctvo ?Ja predsa nemôžem robiť v rozpore napr. so zákonom aj keď mi to 10x nadriadený prikáže.

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Antea Pozri príspevok
    To je nevoľníctvo alebo otroctvo ?Ja predsa nemôžem robiť v rozpore napr. so zákonom aj keď mi to 10x nadriadený prikáže.
    Ale ako vies, ze su tie cinnosti v rozpore so zakonom? ZP neuvadza, kolko cinnosti sa moze dat do prac. zmluvy, ale uvadza ze zmluva ma obsahovat strucnu char. naplne prace. A co to znamena strucne, si kazdy moze vysvetlit po svojom. Ak ide o cinnosti, ktore nie su v roypore so ZP, mal by ich zametnanec vykonat ak mu to bolo rozkazane. To ja chapem pod dodatkom poslusnosti.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    j.s Pozri príspevok
    Ale ako vies, ze su tie cinnosti v rozpore so zakonom? ZP neuvadza, kolko cinnosti sa moze dat do prac. zmluvy, ale uvadza ze zmluva ma obsahovat strucnu char. naplne prace. A co to znamena strucne, si kazdy moze vysvetlit po svojom. Ak ide o cinnosti, ktore nie su v roypore so ZP, mal by ich zametnanec vykonat ak mu to bolo rozkazane. To ja chapem pod dodatkom poslusnosti.
    zamestnávateľ si asi neprečítal zp základné zásady čl. 2 v ktorom :,,výkon práv a povinností vyplývajúcich z pracovno právnych musia byť v súlade s dobrými mravni;nikto nesmie tieto práva a povinnosti zneužívať na škodu druhého účastníka pracovnoprávneho vzťahu alebo spoluzamestnanca,,.
    slovíčko ,,poslušnosť,, je v spomenutá len v dvoch právnych predpisoch,trestnom zákone a vo vyhláške mv sr o horskej službe,v prvom prípade sa jedná o trestný čin a v druhom sa jedná o výcvik poslušnosti lavinového a záchranného psa,
    kedže v právnych predpisoch sa nehovorí o ,,bezpodnienečnej poslušnosti zamestnanca ,zamestnávateľ by mal mať vo svojom vnútornom predpise vysvetlené čo si pod týmto pojmom predstavuje
    s pozdravom karol

    odkaz pre basso
    tvoj zamestnávateľ si slovíčko slušnosť/ktorá by mu mala byť samozrejmosťou/ vyložil ako poslušnosť /týkajúca sa teba ako zamestnanca/,aj ja mám v pracovnej náplni,,vykonáva práce podľa príkazov nadriadeného zamestnca,, ale nadriadený zamestnacec mi slušne vysvetlil že vykonanie týchto prác je v prospech imidžu a prosperity celej našej firmy a keby chcel do pracovnej náplne písať všetky práce,ktoré je potrebné vykonať,tak by moju pracovnú náplň musel skoro každý deň dopĺnať nejakým dodatkom a možno by zamestnávateľa a asi aj mňa viacej bolela ruka od podpisovania týchto dodatkov,ako ma stojí námaha túto prácu vykonať
    a na dotaz či by si vyhral v spore so zamestnávateľom,moja odpoveď je áno,len tu už nastupuje polemika,nakoľko si nevyslvetlil pojem čo si zamestnávateľ vysvetľuje pod slovíčkom poslušnosť
    Naposledy upravil karol.za : 21.02.07 at 20:42 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.