Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnancom

Dobrý deň,
moja priateľka nasúpila do práce 20.1.2007. Zamestnávateľ jej dal do pracovnej zmluvy skúšobnú dobu 2 týždne. Teraz sa jej "črtá" lepšia ponuka, ona teraz premýšla, že by to vzala. Môže do novej práce nastúpiť už v pondelok t.j. 26.2.07. Chce dať výpoveď - ale háčik je v tom, že nevie posúdiť, či jej môže terajší zamestávateľ robiť nejaké ťažkosti, prípadne - keby napísala výpoveď - ku ktorému dátumu sa píše?
Je to pre niekoho asi smiešne, ale nevyznám sa v týchto záležitostiach. Dakujem, prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nina100 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    moja priateľka nasúpila do práce 20.1.2007. Zamestnávateľ jej dal do pracovnej zmluvy skúšobnú dobu 2 týždne. Teraz sa jej "črtá" lepšia ponuka, ona teraz premýšla, že by to vzala. Môže do novej práce nastúpiť už v pondelok t.j. 26.2.07. Chce dať výpoveď - ale háčik je v tom, že nevie posúdiť, či jej môže terajší zamestávateľ robiť nejaké ťažkosti, prípadne - keby napísala výpoveď - ku ktorému dátumu sa píše?
    Je to pre niekoho asi smiešne, ale nevyznám sa v týchto záležitostiach. Dakujem, prajem pekný deň
    Nech skúsi ukončiť PP dohodou so zamestnávateľom k dátumu, ktorý jej vyhovuje.Ak zamestnávateľ nebude súhlasiť s dohodou, tam potom ostáva už len výpoveď s VD dva mesiace.

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    ďakujem, že ste sa tak skoro ozvali. Ešte k tej výpovednej dobe - čo v prípade, ak odíde už v pondelok. Nezastáva dôležitý post, netreba za ňu nikoho zaškolovať, ani nič podobné. Teda by porušila tú výpovednú dobu - čo to znamená pre ňu?
    dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nina100 Pozri príspevok
    ďakujem, že ste sa tak skoro ozvali. Ešte k tej výpovednej dobe - čo v prípade, ak odíde už v pondelok. Nezastáva dôležitý post, netreba za ňu nikoho zaškolovať, ani nič podobné. Teda by porušila tú výpovednú dobu - čo to znamená pre ňu?
    dakujem
    Zamestnávateľ to môže brať ak porušenie pracovnej disciplíny- Absencia, môže zosobniť škodu takto vzniknutú.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    jojo..presne ako Tweety písala. Zamestnávateľ môže požadovať od nej náhadu škody...
    Raz som sa ja osobne dostal do podobnej pozície a zemastnávateľ ma nechcel pusitiť pred ukončením skúšobnej doby. Tak som mu povedal, že si v Bille kúpim kartón piva, vyložím nohy na stôl a budem pomaly relaxovať...a dohodli sme sa....
    Viac-menej to záleží na kolegialite zamestnávateľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mysiatko Pozri príspevok
    Dobry den,

    Podotazka k tejto teme - mozem podat vypoved pocas svojej praceneschopnosti?
    Môžeš podať aj počas PN.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    vikinka Pozri príspevok
    Možete,ale až k dátumu keď bude ukončená PN.
    Citované tvrdenie nemá oporu v zákone a preto s ním NESÚHLASÍM.
    Táto otázka tu bola riešená už veľa krát, ale ani raz sme takýto záver neodsúhlasili ako správny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.