Zavrieť

Porady

Výpočet pokuty

Zdravim, vedel by mi niekto vypočitať zhruba akú pokutu by dostal živnostník od daňového úradu v tomto prípade? Živnostník si v r. 2005 uplatňoval skutočné výdavky ale v r. 2006 si chce uplat. paušálne 40%. Ak si upraví základ dane za rok 2005 o neuhradené poľadávky v sume 48 000 tak sa mu pravdepodobne zvýši daňová povinnosť o 9120 Sk.
Naposledy upravil osina : 27.02.07 at 07:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    osina Pozri príspevok
    Zdravim, vedel by mi niekto vypočitať zhruba akú pokutu by dostal živnostník od daňového úradu v tomto prípade? Živnostník si v r. 2005 uplatňoval skutočné výdavky ale v r. 2006 si chce uplat. paušálne 40%. Ak si upraví základ dane za rok 2005 o neuhradené poľadávky v sume 48 000 tak sa mu pravdepodobne zvýši daňová povinnosť o 9120 Sk.

    Skús na stránke DR SR www.drsr.sk daňovú kalkulačku.

    osina je offline (nepripojený) osina

    účtovníčka a mzdárka bažiaca o aktuálnych informáciách ...viac osina
    Dakujem za radu smith, lenže na drsr mam tieto možnosti: A: sankčný úrok z preddavkov na daň, B: sankčný úrok z oneskorenia zaplatenia dane a C: sankčný úrok určený správcom dane. A čko to nie je určite a tie ostatné no tiež neviem.

    osina je offline (nepripojený) osina

    účtovníčka a mzdárka bažiaca o aktuálnych informáciách ...viac osina
    Nemam v tom vôbec jasno. Na drsr mi daňová kalkulačka počíta sankčný úrok podľa počtu dní omeškania a podľa zákona č. 511/92 §35 ods. 1 a),b), ja som z toho zákona vyčítala, že sankčný úrok je súčin trojnásobku základnej úrokovej sadzba NBS a kaldného rozdielu z dodatočného daň. priznania, ale že by trebalo zohľadňovať počet dní omeškania to som tam nevidela. Je to síce logické s tými dňami len nechápem tomu paragrafu. Fakt nemá nikto skúsenosť???
    Naposledy upravil osina : 27.02.07 at 07:50

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.