Zavrieť

Porady

Hrubá mzda

Čo si myslíte o tom, že príspevok zamestnávateľa na DDS a náhrada príjmu za PN vstupuje do hrubej mzdy? Súhlasím,že príspevok na DDS vstupuje do úhrnu príjmov (čo sa ale podľa mňa nerovná hrubej mzde), ale nie je to mzda, takže by nemala byť v hrubej mzde . A náhrada príjmov je podľa mňa, až príplatok k čistej mzde. Nejadná sa mi o odvody ani zdańovanie, len o to, či tieto dve položky môžu byť započítané do hrubej mzdy. Podľa mňa by nemali byť.
Testujem Olymp a tam je to tak. Celkový výpočet mzdy je správny. Možno som urobila ja nejakú chybu pri zadávaní položiek, možno mám slabé vedomosti.
Ďakujem za názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    plp Pozri príspevok
    Čo si myslíte o tom, že príspevok zamestnávateľa na DDS a náhrada príjmu za PN vstupuje do hrubej mzdy? Súhlasím,že príspevok na DDS vstupuje do úhrnu príjmov (čo sa ale podľa mňa nerovná hrubej mzde), ale nie je to mzda, takže by nemala byť v hrubej mzde . A náhrada príjmov je podľa mňa, až príplatok k čistej mzde. Nejadná sa mi o odvody ani zdańovanie, len o to, či tieto dve položky môžu byť započítané do hrubej mzdy. Podľa mňa by nemali byť.
    Testujem Olymp a tam je to tak. Celkový výpočet mzdy je správny. Možno som urobila ja nejakú chybu pri zadávaní položiek, možno mám slabé vedomosti.
    Ďakujem za názor.
    Náhrada príjmu počas PN, naozaj nevstupuje do HM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.