Zavrieť

Porady

Zostatok na uctoch na konci roka..

ahojte chcem sa opytat ci je mozne ze na konci roku je zostatok na ucte 314 minusovy napr. -5000 SK alebo na ucte 324100 napr. 200 000SK..a na ucte kde uctujem zuctovanie zdrav.poistenia mam tiez minusovu sumu...Podla mna by na uctoch 314 a 324 mal byt nulovy zostatok len neviem preco mi to tak zobrazuje..
Usporiadat
martinius martinius

martinius je offline (nepripojený) martinius

Účty 314 a 324 nemusia mať na konci roka nulový zostatok,však slúžia na evidenciu poskytnutých a prijatých preddavkov.Takže na účte 314 MD, 324 D.
Účet 336 je zúčtovací účet,može skončiť s akýmkoľvek zostatkom.
0 0
pozit pozit

pozit je offline (nepripojený) pozit

staankaa Pozri príspevok
ahojte chcem sa opytat ci je mozne ze na konci roku je zostatok na ucte 314 minusovy napr. -5000 SK alebo na ucte 324100 napr. 200 000SK..a na ucte kde uctujem zuctovanie zdrav.poistenia mam tiez minusovu sumu...Podla mna by na uctoch 314 a 324 mal byt nulovy zostatok len neviem preco mi to tak zobrazuje..
... nulový zostatok by si mala mať vtedy, ak máš všetky preddavky (prijaté aj poskytnuté) zúčtované .... urob si dokladovú inventúru na tých účtoch a nájdeš chybu...
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Keď ti odberatelia zaplatili zálohy tak ty si mala povinnosť im vystaviť faktúry k zálohám. vtedy sa ti vynuluje 324. Ďalej si skontroluj, či máš od dodávateľov faktúry k uhradeným záloham, ak nie, tak by Vám mali oni vystaviť vyúčtovacie faktúry k záloham. Potom, keď bude všetko vysporiadané, neni dôvod, aby si tam mala nejaké hodnoty, ale bude len 0,-Sk.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

vystavili sme vsetky vyuctovacie faktury okrem dvoch ale to aj tak nie je taka velka suma ako mi tam ukazuje ten zostatok na ucte 324 ...a od dodavatelov mam vsetky faktury k zaloham...tak potom neviem..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

staankaa Pozri príspevok
vystavili sme vsetky vyuctovacie faktury okrem dvoch ale to aj tak nie je taka velka suma ako mi tam ukazuje ten zostatok na ucte 324 ...a od dodavatelov mam vsetky faktury k zaloham...tak potom neviem..
Vytlač si obraty účtov a dokladovo porovnaj.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

dakujem ti Tweety idem to pozriet...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ja si myslím, že chyba bude v systéme alebo v úhradach.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

no som si to cele presla tak sa mi zda ako keby mi to vsetko robila dva krat ale neviem...napr.
fakt. 12 zalohova MD 100 podtym mam
fakt 12 zalohova D 100
uhrada fa D 100
tak neviem ci to dobre ukazuje a mam tam dve faktury ktore boli vystavene v roku2005 a vyuctovanie bolo v roku 2006
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,

prosím Vás,ako by ste zaúčtovali:
v r.2006 spoločnosť s r.o. zaplatila preddavok firme,ktorá jej prenajíma priestory na podnikanie-kancelária,predajňa
25000 Sk mám zaúčtované na účte 314.
Táto záloha je však dlhodobá,vyúčtuje sa až keď bude nájom ukončený,to môže byť napríklad aj za 20 rokov.
Je to akoby záloha firme vopred-firma fakturuje nájom+servisný poplatok.Platby cez rok účtujem na 518,

len z r.2006 mi na 314 stále svieti tých 25000,- Sk..
Treba to preúčtovať niekde na dlhodobé poskytnuté preddavky?
poraďte mi prosím

Ďakujem pekne
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ak sa nebude ročné nájomné odčítavať z toho preddavku, tak potom to malo byť preúčtované z krátkodobých na dlhodobé pohľadávky.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

cloe Pozri príspevok
Ak sa nebude ročné nájomné odčítavať z toho preddavku, tak potom to malo byť preúčtované z krátkodobých na dlhodobé pohľadávky.

ročné nájomné sa z tohto preddavku určite neodpočíta..
na ktorý účet to mám prosím ťa preúčtovať?
dik moc
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ja by som dala účet 314 - analytiku, tak aby sa mi do súvahy dával do r. 42 a nie do riadku 49. To nastavujem pri zadávaní nového účtu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja by som to previedlo na 378 - Dlhodobé pohľadávky. Je to vlastne "kaucia" na nájomné.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 24.09.07 at 14:07
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

smith Pozri príspevok
Ja by som to previedlo na 378 - Dlhodobé pohľadávky. Je to vlastne "kaucia" na nájomné.

asi dám tiež 378

ďakujem moc
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

smith Pozri príspevok
Ja by som to previedlo na 378 - Dlhodobé pohľadávky. Je to vlastne "kaucia" na nájomné.
a prosim ta-ako si mam pomenovat analytiku?
378001-Dlhodobe pohľadávky?
ďakujem za odpoveď
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
a prosim ta-ako si mam pomenovat analytiku?
378001-Dlhodobe pohľadávky?
ďakujem za odpoveď
Kaucia, zádržné na nájomné a bude na riadku 046 Súvahy
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Chcem sa spýtat, úcty zaloh zamestnancov 335 by mali ostat na konci roka nulove, alebo moze zostat záloha ak je trvala, napr.na vvydávanie do pokladne. Doteraz som to vzdy na konci roka zobrala do pokladne a na zaciatku vydala. Ci to moze ostat na úcte 335???
A co s nevycerpanou zálohou konatela,spolocnika a zamestnanca v jednej osobe???
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Posúvam.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Pohladavky voci zamestnancom nechavas normalne na 335 v skutocnej vyske. Mala by si ich aj inventarizovat. Rovnako vsetky ostatne P a Z.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Čo mám robiť zo zostatkom na účte napr. 321 ktorý neviem identifikovať? Zostal mi ako dedičstvo po predošlej účtovníčke ktorá nerobila inv. účtov. Nie sú to veľké sumy môžem napr urobiť zápis 321/648? a tým sa ho zbaviť aby som rok 2008 začala čisto?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať