Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na daňovníka

Dobrý večer,


chcela by som Vás pekne poprosit o radu. Živnostník podniká od 3.4.2006. Od 1.1.06 do 31.3.06 bol zamestananý v jednej firme, v daňovom priznaní mu uplatním nezd. časť v plnej výške 90816,--. Potrebujem sa len uistit.

ďakujem a želám príjemný zvyšok večera
potocka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    potocka je offline (nepripojený) potocka

    potocka
    a este jednu otazocku od veci. uplatnila som mu 60% pauš. výdavky,čiže sa vedie len evidencia o prijmoch, ja som mu to spracovala v alfe, a kedze som chcela prilozit aj kolko zaplatil odvody, urobila som mu aj evidenciu záväzkov, no a on sa zaregistroval v soc. poist. a platil si aj odvody i ked ich nemusel. ja som mu omylom dala do záväzkov zaevidovala aj odvody do soc. poist. za december, ktore zaplatil v januari. Lenze ked je prvy rok dobrovolny platca odvodov, mala by som mu to odtial vyhodit vsak???

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Aj o dobrovolne zaplatené odvody so SP si môžeš zvýšiť výdavky ale len o zaplatené v roku 2006.Pri paušálnych výdavkoch si povinná viesť evidenciu o príjmoch, pohľadávkach a zásobách ak neaké máte.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    potocka Pozri príspevok
    a este jednu otazocku od veci. uplatnila som mu 60% pauš. výdavky,čiže sa vedie len evidencia o prijmoch, ja som mu to spracovala v alfe, a kedze som chcela prilozit aj kolko zaplatil odvody, urobila som mu aj evidenciu záväzkov, no a on sa zaregistroval v soc. poist. a platil si aj odvody i ked ich nemusel. ja som mu omylom dala do záväzkov zaevidovala aj odvody do soc. poist. za december, ktore zaplatil v januari. Lenze ked je prvy rok dobrovolny platca odvodov, mala by som mu to odtial vyhodit vsak???
    Ak sa zaregistroval ako dobrovoľný platiteľ sociálneho poistenia, je POVINNÝ ho platiť, tzn. odvody mu vstupujú do záväzkov.

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    Mozem sa spytat v tejto teme aj ja? Podnikatel cudzi statny prislusnik, nema tu trvaly pobyt, ale ma tu u nas vybavenu zivnost, ma narok na nezdanitelnu cast na danovnika? Popripade na danovy bonus na dieta?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pri splnení podmienok uvedených v § 2 zák. o dani z príjmov má nárok na nezdaniteľnú čiastku.

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    ekopo Pozri príspevok
    Pri splnení podmienok uvedených v § 2 zák. o dani z príjmov má nárok na nezdaniteľnú čiastku.
    Dakujem, prestudujem, uz tam vidim bod 1. , ten sa ho bude asi tykat, este raz dakujem.

    Nezdaniteľná časť na daňovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.