Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo

Ahojte, potrebujem vedieť jednu vec, robím daňové priznanie kamarátke. Počas roku 2006 bola zamestnaná u viacerých zamestnávateľov, v oktobri začala robiť v Alianzi životné poistky, kde jej pridelili dič, ale živnosť nemá, mám jej urobiť daňové priznanie typu B, a ešte jedna vec, v tom čase ako začala v tom Alianzi bola evidovaná na úrade práce, odkiaľ sa neodhlásila, musí tam doložiť aj to potvrdenie, lebo v decembri nezarobila na poistkách nič, čo sa s ňou stane keď bola zároveň aj na úrade aj pracovala na tých poistkách? Ďakujem za rady, pekný deň
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anabella Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem vedieť jednu vec, robím daňové priznanie kamarátke. Počas roku 2006 bola zamestnaná u viacerých zamestnávateľov, v oktobri začala robiť v Alianzi životné poistky, kde jej pridelili dič, ale živnosť nemá, mám jej urobiť daňové priznanie typu B, a ešte jedna vec, v tom čase ako začala v tom Alianzi bola evidovaná na úrade práce, odkiaľ sa neodhlásila, musí tam doložiť aj to potvrdenie, lebo v decembri nezarobila na poistkách nič, čo sa s ňou stane keď bola zároveň aj na úrade aj pracovala na tých poistkách? Ďakujem za rady, pekný deň
A dostávala aj podporu v nezamestnanosti?
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

nie podporu nedostávala, urad práce za ňu platil len zdravotné odvody, a robím jej teda daňové priznanie typu B, keď má pridelené dič
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

anabella Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem vedieť jednu vec, robím daňové priznanie kamarátke. Počas roku 2006 bola zamestnaná u viacerých zamestnávateľov, v oktobri začala robiť v Alianzi životné poistky, kde jej pridelili dič, ale živnosť nemá, mám jej urobiť daňové priznanie typu B, Áno, budeš jej robiť B-čko, príjmy z Allianzu budú zaradené do § 6 ods.2 písm.d/
a ešte jedna vec, v tom čase ako začala v tom Alianzi bola evidovaná na úrade práce, odkiaľ sa neodhlásila, musí tam doložiť aj to potvrdenie, lebo v decembri nezarobila na poistkách nič, čo sa s ňou stane keď bola zároveň aj na úrade aj pracovala na tých poistkách? K tomuto iba .
Ďakujem za rady, pekný deň
Odpovede sú červené.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Píšeš, že od oktobra je sprostredkovatel.....a , že nezarobila na poistkách v decembri.

To akože oktober-december ako sprostredkovateľ poistenia nič nezarobila?

Tak nech požiada posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane.
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

takže príjmy zo závislej činnosti vpíšem do oddielu V. a príjmy z toho Alianzu v oddieli VI.riadok 6 (z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním, a ešte pracovala 4 dni vČR, kde zarobila 2055,- czk, nestrhli jej žiadnu daň, ani zrážku ani nič, mám to prepočítať kurzom ku dňu, kedy jej ich vyplatili, tie sa vpisujú kam, ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

To by profil účtovník mal vedieť
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

zarobila na poistkách v oktobri aj novembri, len v decembri nie, preto tam musím doložiť aj potvrdenie z úradu práce, ináč by jej tam ten mesiac chýbal
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anabella Pozri príspevok
takže príjmy zo závislej činnosti vpíšem do oddielu V. a príjmy z toho Alianzu v oddieli VI.riadok 6 (z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním, a ešte pracovala 4 dni vČR, kde zarobila 2055,- czk, nestrhli jej žiadnu daň, ani zrážku ani nič, mám to prepočítať kurzom ku dňu, kedy jej ich vyplatili, tie sa vpisujú kam, ďakujem
Príjem z ČR prepočítaš kurzom NBS k 31.12. Na základe čoho pracovala v ČR, keď je nič nezrážali? Pracovná zmluva, iná obdobná zmluva?

P.S.: Pri prvotnom zadávaní otázky je dobré hneď uviesť všetky údaje, aby si dostala vyčerpávajúcu odpoveď. Takto sa to naťahuje ako "guma v trenkách", a nakoniec si musíš poskladať odpoveď z úlomkov.
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

ja viem, že by som to mala vedieť, ale vždy som robila všetko spolu s kolegiňou, teraz som na to sama, takže tak, nie každý je dokonalý
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

anabella Pozri príspevok
zarobila na poistkách v oktobri aj novembri, len v decembri nie, preto tam musím doložiť aj potvrdenie komu to chceš doložiť z úradu práce, ináč by jej tam ten mesiac chýbal
v texte....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak jej príjem z ČR je zo závislej činnosti:
1. nemôže sa prepočítať kurzom NBS k 31.12. Vyberie si najvýhodnejší kurz vybratý podľa možností v § 31 Zákona o dani z príjmov.
2. zahrnie sa medzi príjmy z § 5 dosiahnuté v SR,
3. následne sa uvedie v r.82-86
4. nakoľko žiadna daň v ČR zaplatená nebola, nie je akú započítať a príjem z ČR celý zdaní v SR .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

smith Pozri príspevok
Príjem z ČR prepočítaš kurzom NBS k 31.12. Na základe čoho pracovala v ČR, keď je nič nezrážali? Pracovná zmluva, iná obdobná zmluva?

P.S.: Pri prvotnom zadávaní otázky je dobré hneď uviesť všetky údaje, aby si dostala vyčerpávajúcu odpoveď. Takto sa to naťahuje ako "guma v trenkách", a nakoniec si musíš poskladať odpoveď z úlomkov.
§ 31 Zákona o dani z príjmov
Prepočítací kurz

(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.
(4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

smith Pozri príspevok
Príjem z ČR prepočítaš kurzom NBS k 31.12. Na základe čoho pracovala v ČR, keď je nič nezrážali? Pracovná zmluva, iná obdobná zmluva?

P.S.: Pri prvotnom zadávaní otázky je dobré hneď uviesť všetky údaje, aby si dostala vyčerpávajúcu odpoveď. Takto sa to naťahuje ako "guma v trenkách", a nakoniec si musíš poskladať odpoveď z úlomkov.
... a to musíme najprv my najprv poskladať otázku .
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

mala uzatvorenú dohodu o pracovní činnosti na dobu určitú od 5.7.2006 - 31.12.2006, ale robila tam len od 5.7.-10.07.2006, na potvrdení ma hrubú mzdu 2055 a čistú takisto
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

do daňového priznania
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Odpoveď máš v príspevku č. 12.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
§ 31 Zákona o dani z príjmov
Prepočítací kurz

(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.
(4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.

Ďakujem za upresnenie. Nemal som zatiaľ potrebu použiť tento paragraf. Ale takto to mám viac zafixované teraz už v hlave.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

anabella Pozri príspevok
do daňového priznania
Nikam nič neprikladáš. Správcu dane to pri podaní priznania nezaujíma.
Na strane 9 daňového priznania je veta: " Vyhlasujem ,že všetky údaje uvedené v DP sú správne a úplné " .

Okrem toho, nikde nie je napísané, že musíme v každom mesiaci dosiahnuť príjem. Napr. ja teraz v marci zarobím toľko, že do augusta ani nepohnem s prstom, iba budem oddychovať , cestovať a tak ... .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Okrem toho, nikde nie je napísané, že musíme v každom mesiaci dosiahnuť príjem. Napr. ja teraz v marci zarobím toľko, že do augusta ani nepohnem s prstom, iba budem oddychovať , cestovať a tak ... .
No toto by som chcel aj ja raz zažiť.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Johanka Pozri príspevok
Napr. ja teraz v marci zarobím toľko, že do augusta ani nepohnem s prstom, iba budem oddychovať , cestovať a tak ... .
Johanka, v práci sa nepije
0 0
Načítať ďalšie