Zavrieť

Porady

odpracovane roky

Zdravim, toto sice nepatri celkom do tejto temy, ale zaujima ma jedna vec. Totiz pani sa zachvilku (pol roka) dostane do dochodkoveho veku. Chce aj odist, ale problem je v tom, ze v nasej firme sa akosi "stratili" papiere, kde ma odpocet rokov od minuleho zamestnavatela, ktore odovzdala pri nastupe. Byvali zamestnavatel uz asi 10 rokov neexistuje. Pani tam ma mat cca 12 rokov. Ako mame postupovat (alebo ona), odkial ziskat potvrdenie o odpracovanych rokoch, ked zamestnavatel neexistuje. Bol to statny podnik, eviduje niekde "stat" este dokumenty zo zrusenych sp??? Alebo sa da ziskat potvrdenie aj inak? Dalsiu kopiu uz pani nema. Je to nasa chyba, tak jej chcem pomoct
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kurtica Pozri príspevok
    Zdravim, toto sice nepatri celkom do tejto temy, ale zaujima ma jedna vec. Totiz pani sa zachvilku (pol roka) dostane do dochodkoveho veku. Chce aj odist, ale problem je v tom, ze v nasej firme sa akosi "stratili" papiere, kde ma odpocet rokov od minuleho zamestnavatela, ktore odovzdala pri nastupe. Byvali zamestnavatel uz asi 10 rokov neexistuje. Pani tam ma mat cca 12 rokov. Ako mame postupovat (alebo ona), odkial ziskat potvrdenie o odpracovanych rokoch, ked zamestnavatel neexistuje. Bol to statny podnik, eviduje niekde "stat" este dokumenty zo zrusenych sp??? Alebo sa da ziskat potvrdenie aj inak? Dalsiu kopiu uz pani nema. Je to nasa chyba, tak jej chcem pomoct
    Potvrdenie o započítateľných rokoch vydáva aj SP, ak predchádzajúci zamestnávatelia plnili svoje povinnosti riadne.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Obrátiť sa môžeš aj na štátny archív s regionálnou územnou pôsobnosťou, do ktorej Tvoj predchádzajúci zamestnávateľ patril. Tam dostaneš informáciu, ktorá firma spravuje dokumenty tejto zaniknutej organizácie, u ktorej je možné vyžiadať to, čo potrebuješ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.