Zavrieť

Porady

tovar,material-kvetinárstvo

Prosím poradte mi:
1/na jednom doklade je nakupeny aj tovar - kvety a ine veci , a aj material -papier, stuhy, atd...
Ako to uctovat v JU? mam to sice spracovane ako tovar asi za 4 mesiace, ale nezda sa mi to spravne
Material teda rovno do spotreby, takztie aj kvety by som tam dala-ved sa spotrebuju ako material na kytice, a ostatny tovar ako tovar?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirhu Pozri príspevok
    Prosím poradte mi:
    1/na jednom doklade je nakupeny aj tovar - kvety a ine veci , a aj material -papier, stuhy, atd...
    Ako to uctovat v JU? mam to sice spracovane ako tovar asi za 4 mesiace, ale nezda sa mi to spravne
    Material teda rovno do spotreby, takztie aj kvety by som tam dala-ved sa spotrebuju ako material na kytice, a ostatny tovar ako tovar?
    Rozúčtovala by som to v PD kvety- tovar , papier stuha - materiál

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Môže to zostať aj ako tovar, veď pri výpise z reg. pokl. na konci účtuješ tržby za tovar, alebo výrobky a služby?

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Zita5 Pozri príspevok
    Rozúčtovala by som to v PD kvety- tovar , papier stuha - materiál
    Ak tomu dobre rozumiem, tak k jednemu VPD dva riadky v denniku? lebo neviem ci v Alfe ma to pusti, na jeden VPD rozuctovat.. LEnže aj kvety by mohli byt material , ked sa davaju do kytic..

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirhu Pozri príspevok
    Ak tomu dobre rozumiem, tak k jednemu VPD dva riadky v denniku? lebo neviem ci v Alfe ma to pusti, na jeden VPD rozuctovat.. LEnže aj kvety by mohli byt material , ked sa davaju do kytic..
    V Alfe to jedným riadkom nezaúčtuješ , musíš použiť dva riadky .

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    holubička1 Pozri príspevok
    Môže to zostať aj ako tovar, veď pri výpise z reg. pokl. na konci účtuješ tržby za tovar, alebo výrobky a služby?
    Tržby za tovar- ale mne to vychadza, ze kvety, stuhy ,papier a podobne veci-material, a kvetinace, sviecky ,vazy , vence- ako tovar.. Ale som z tohp jelen..a aj z toho kvetinara, co mu to uctujem..stratil doklady - zriadovacie vydavky-to nevadi ak to tam nebude??

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Asi by som to účtovala skor ako tovar,súčasťou kytice sú aj stuhy a papier,naaranžovanú kyticu predávaš ako tovar.Na konci roka budeš mať výkaze nákup materiálu a žiadny tovar.A určite tých kvetov sa nakúpi viac ako stuh a papiera.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    vikinka Pozri príspevok
    Asi by som to účtovala skor ako tovar,súčasťou kytice sú aj stuhy a papier,naaranžovanú kyticu predávaš ako tovar.Na konci roka budeš mať výkaze nákup materiálu a žiadny tovar.A určite tých kvetov sa nakúpi viac ako stuh a papiera.
    Spravím to tak:
    1/kvety,kvetinace,sviecky,vence-tovar
    2/papier,stuhy, drotiky a ine-material

    Snad to bude dobre..pretoze v inventure vykazal na konci roka len tie sviecky, vence a pod...kvety ziadne..
    Este otazka: odpis zniceneho tovaru - podla smernice samozrejme - raz za mesiac? ci na konci roka?
    Dakujem

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Interným predpisom,ktorý je dokladom pri úbytkoch tovaru a ich uznaní do nákladov.Musíš to mať doložené prepočtami a odôvodnené normatívy úbytkov a strát.Účtovať na konci roka ako nepeňažné operácie.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    vikinka Pozri príspevok
    Asi by som to účtovala skor ako tovar,súčasťou kytice sú aj stuhy a papier,naaranžovanú kyticu predávaš ako tovar.Na konci roka budeš mať výkaze nákup materiálu a žiadny tovar.A určite tých kvetov sa nakúpi viac ako stuh a papiera.
    Tiež sa pripájam k tomuto názoru že účtovať všetko ako tovar. Keby sme spravili rozviazanie kytice tak máme znova tie isté komponenty z ktorých bola vyrobená = poskladaná.
    Ten kto nakupuje material a niečo z neho vyrába napr. cukrár:
    potrebuje múku, vajíčka, mlieko atď... až je z toho výrobok = zákusok. Tento zákusok sa samozrejme už nadá rozobrať na prvotné suroviny ako pri rozviazaní kytice.

    jasper je offline (nepripojený) jasper

    jasper
    Moja manželka ma podobný obchod a účtujem jej v alfe. V takomto prípade rozpisujem PD na dva, niekedy až na tri riadky - tovar, materiál, prev. réžia.
    Pozor, takto isto to musí byť rozpísané aj ako príjem na sklad a potom výdaj z neho (tovar, materiál), aby to na konci roka sedelo.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    jasper Pozri príspevok
    Moja manželka ma podobný obchod a účtujem jej v alfe. V takomto prípade rozpisujem PD na dva, niekedy až na tri riadky - tovar, materiál, prev. réžia.
    Pozor, takto isto to musí byť rozpísané aj ako príjem na sklad a potom výdaj z neho (tovar, materiál), aby to na konci roka sedelo.
    Material davam podla smernice do spotreby, aj prev.reziu, a sklad sposob B, len si vediem tabku v sumach kolko sa nakupilo tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.