Zavrieť

Porady

Zauctovanie poplatkov

Ahojte.
Pytam sa ako zaciatocnik. Vybral som z bankomatu svojho uctu 1000,- Sk. Normalne si ich dam ako prijem v hotovosti do pokladne a hotovo. Banka mi ale sucasne stiahla poplatok za vyber 19,- Sk. Nemam nic proi tomu, ale na vypise z uctu je to jedna polozka - debet 1019,- sk. Ako mam zapisat do penazneho denika polozku. Ako prevod 1019 do pokladne ? Do pokladne som dal predsa len 1000. Tych 19 zostalo v banke. Takto mi nesedia peniaze na ceste. Prijem je 1019 a vydaj 1000.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    giuzo Pozri príspevok
    Ahojte.
    Pytam sa ako zaciatocnik. Vybral som z bankomatu svojho uctu 1000,- Sk. Normalne si ich dam ako prijem v hotovosti do pokladne a hotovo. Banka mi ale sucasne stiahla poplatok za vyber 19,- Sk. Nemam nic proi tomu, ale na vypise z uctu je to jedna polozka - debet 1019,- sk. Ako mam zapisat do penazneho denika polozku. Ako prevod 1019 do pokladne ? Do pokladne som dal predsa len 1000. Tych 19 zostalo v banke. Takto mi nesedia peniaze na ceste. Prijem je 1019 a vydaj 1000.
    Dakujem.
    Tých 19 Sk zaúčtuješ ako bankové poplatky.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak to máš v jednej položke, tak nemusíš do dvoch riadkov, stačí do jedného a to 1000,-ako výdaj do priebežných položiek, a 19,-, ako výdaj PR. Samozrejme musí Ti to dovoliť soft. Robím to bežne,

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    giuzo Pozri príspevok
    Ahojte.
    Pytam sa ako zaciatocnik. Vybral som z bankomatu svojho uctu 1000,- Sk. Normalne si ich dam ako prijem v hotovosti do pokladne a hotovo. Banka mi ale sucasne stiahla poplatok za vyber 19,- Sk. Nemam nic proi tomu, ale na vypise z uctu je to jedna polozka - debet 1019,- sk. Ako mam zapisat do penazneho denika polozku. Ako prevod 1019 do pokladne ? Do pokladne som dal predsa len 1000. Tych 19 zostalo v banke. Takto mi nesedia peniaze na ceste. Prijem je 1019 a vydaj 1000.
    Dakujem.
    Výber :
    1000 SK účtuješ príjem pokladňa , priebežné položky

    Pri obdržaní BV účtuješ banka výdaj , PP-príjem a v druhom riadku 19 Sk banka výdaj oproti zápis prevádzková réžia

    číslo bankového výpisu bude to isté , rozlíšiš to len číslom položky napr.
    B 001/002/001 .......... 1000 Sk
    B001/002/002............. 19 Sk .

    Ak je účtovníctvo spracovávané cez ALFU , tak jedine cez dva riadky .

    giuzo je offline (nepripojený) giuzo

    giuzo
    O.K. Mysli ze mi je to uz celkom jasne. Dakujem vsetkym za odpoved. Drzte sa a v aprili si berte dovolenky. :-)

    Zauctovanie poplatkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.