Zavrieť

Porady

DP typ A za r.2005 podané v r.2007

Máme dôchodkyňu, ktorá v roku 2005 u nás pracovala na dohodu a zarobila 42080,- Sk. V roku 2006 si požiadala o RZD, kde si douplatňovala len daňový bonus. Teraz som to RZD kontrolovala a zistila som, že mala príjem pod 43095,- mohla si podať daňové priznanie typu A a zaplatená daň by sa jej vrátila. /V jej prípade to predstavuje cca 8000,- Sk/.
Moja otázka: je možné podať teraz v roku 2007 daňové priznanie typu A, tak aby neplatila žiadne penále? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Je to možné len v prípade, ak si neuplatnila daňový bonus. Pozri poznámku č. 8 v daňovom priznaní FO "A".

    sojana je offline (nepripojený) sojana

    sojana
    To znamená, že dôchodkyňa, ktorá si časť roka uplatňovala daňový bonus a po skončení roka si podá DP typ A, kde žiada o vrátenie dane /lebo jej príjem bol do výšky 50 % nezdaniteľnej čiastky/, nemá na toto vrátenie dane nárok? Pochopené správne?
    Alebo sa mýlim?
    A čo ak si podala to daňové typu A, priložila Potvrdenie o príjme, kde je vyznačený vyplatený daňový bonus, ale v DP typ A žiada o vrátenie zaplatených preddavkov? Je to zle?
    Ďakujem!

    DP typ A za r.2005 podané v r.2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.