Zavrieť

Porady

výpovedná lehota

prosím Vás môže mi niekto poradiť, aká výpovedná lehota sa vzťahuje na polovičný pracovný úväzok, pri odpracovaní 20 hodín týždenne. a podľa akého zákona to je. ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paula.k je offline (nepripojený) paula.k

    paula.k
    ďakujem za rýchlu odpoveď. ale stále sa nevieme dohodnúť, či je to vrátane aj tých 20 hodín. napr. či kratšia pracovná doba nie je 19 hodní 50 minúť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    paula.k Pozri príspevok
    prosím Vás môže mi niekto poradiť, aká výpovedná lehota sa vzťahuje na polovičný pracovný úväzok, pri odpracovaní 20 hodín týždenne. a podľa akého zákona to je. ďakujem veľmi pekne
    Pri 20 hodinách týždenne je VD rovnaká ako u klasického (nekráteného)PP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    filka Pozri príspevok
    Je to 15 dní, pozri si §49 ods. 6 zákonníka práce.
    Toto platí iba v prípade, ak je PP kratší ako 20 hod. týždenne.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Aká je výpovedná lehota v prípade prac. pomeru star. dôchodcu s týždenným fondom 30 hodín?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podstatné je, kto dáva výpoveď, ak dáva zamestnanec, je to 2 mes., ak zamestnávateľ, je to 2- alebo 3 mes. podľa dlžky zamestnania vo firme.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ďakujem, mňa sa snažil jeden náš dôchodca presvedčiť, že na neho sa výpovedná doba 2 mesiace (v prípade výpovede z jeho strany) nevzťahuje. Ukazoval mi aj nejaký článok z novín, kde to bolo napísané. Tak som si nebola istá.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Prosím o radu: Zamestnávateľ chce dať výpoveď zamestnancovi. V podstate na to nemá žiaden dôvod. Ako má postupovať? Zamestnanec má prac. zmluvu na dobu neurčitú. Prosím o rýchlu odpooveď. Ďakujem!!!!!!!!!

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Nemá právny dôvod, jeho dôvod /zamestnávateľa/ vysvetľuje tým, že zamestnanec nevie predávať výrobky, má malé tržby /pracuje ako predajca okien/. aký paragraf máme do výpovede napísať, aby sme sa vyhli príp. problémom zo strany zamestnanca, ak tento dôvod nebude brať ako dôvod na výpoveď. /bude to zdôvodňovať, že predsa nebude oslovovať ľudí na ulici/ ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upozorniť zamestnanca( písomne) na neuspokojivé plnenie si pracovných povinností a upozorniť ho na budúcu možnú výpoveď podľa §63 odst.d, 4 . Zatiaľ nie je dôvod na výpoveď.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Prípadne využiť § 63 ZP s výpovednou dobou podľa § 62 a odstupným:

    b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Ešte jeden dotaz: zamestnanec neprišiel do prace. máme podozrenie, že pre alkohol o čom nemáme dôkaz. Ako postupovať s výpoveďou. Veľmi pekne ďakujem!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tiež ho musíte najprv upozorniť na porušenie pracovnej disciplíny, výpoveď tiež zatiaľ neprichádza do úvahy. Nateraz by som dala Absenciu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.