Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti a odhlasenie z UP

Milí poraďáci,

popíšem v skratke môj problém, s ktorým sa na Vás obraciam s tým, či by ste mi nevedeli poradiť.

Na ÚP som bola evidovaná do 31. januára 07, poberala som dávku v hmotnej núdzi. Logicky vyplýva podľa mňa (keďže dávky sú vyplácané mesiac pozadu), že mi mala tento mesiac ešte prísť.
Neprišla.
Mám sa obrátiť na príslušný ÚP, alebo je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    mixaela Pozri príspevok
    Milí poraďáci,

    popíšem v skratke môj problém, s ktorým sa na Vás obraciam s tým, či by ste mi nevedeli poradiť.

    Na ÚP som bola evidovaná do 31. januára 07, poberala som dávku v hmotnej núdzi. Logicky vyplýva podľa mňa (keďže dávky sú vyplácané mesiac pozadu), že mi mala tento mesiac ešte prísť.
    Neprišla.
    Mám sa obrátiť na príslušný ÚP, alebo je to v poriadku?

    Ďakujem za odpoveď.
    Samozrejem, treba to urgovať na UPSVaR.

    mixaela je offline (nepripojený) mixaela

    mixaela
    Ďakujem za odpoveď.

    Volala som teda na ÚP a tam som sa dozvedela, že nárok na dávku mám, ale keďže som uviedla dôvod odhlásenia odchod do zahraničia, neunúvali sa mi to poslať na domácu adresu, keďže predpokladali, že sa tam nebudem zdržiavať.

    Je možné splnomocniť rodičov, prípadne súrodenca, aby mi túto vec vybavil, alebo naozaj musím počkať až do môjho príchodu na Slovensko?

    Ďakujem za odpoveď.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    mixaela Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.

    Volala som teda na ÚP a tam som sa dozvedela, že nárok na dávku mám, ale keďže som uviedla dôvod odhlásenia odchod do zahraničia, neunúvali sa mi to poslať na domácu adresu, keďže predpokladali, že sa tam nebudem zdržiavať.

    Je možné splnomocniť rodičov, prípadne súrodenca, aby mi túto vec vybavil, alebo naozaj musím počkať až do môjho príchodu na Slovensko?

    Ďakujem za odpoveď.
    Tak ako píše Marína, nechaj si dávku v nezamestnanosti posielať na osobný účet. Ak chceš, aby dávky preberal niekto v hotovosti, je potrebné na to mať splnomocenenie s notársky overeným podpisom.

    Podpora v nezamestnanosti a odhlasenie z UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.