Zavrieť

Porady

výpoveď daná zamestnancom

Ahoj,
hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JALI Pozri príspevok
    Ahoj,
    hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.
    Klasicky, meno....., dávam výpoveď z PP uzavretého dňa... podľa § 61 ZP dňa 28.2. 2007. Nezabudnúť doručiť druhej strane.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    JALI Pozri príspevok
    Ahoj,
    hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.
    Ja myslím, že úplne stačí keď tam budú tvoje údaje, údaje zamestnávateľa a klasický list vo forme žiadosti o ukončenie pracovného pomeru. dávam výpoveď k .... alebo ukončujem pracovný pomer k ..... uzatvorený dňa .....
    Nezabudni si dať potvrdiť prevzatie žiadosti na kópii, podstatný je deň, kedy zamestnávateľovi žiadosť doručíš, tak aby si to mala podpísané.
    Naposledy upravil jankasm : 28.02.07 at 07:05

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    JALI Pozri príspevok
    Ahoj,
    hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.
    Stačí, keď napíše:

    Týmto ukončujem pracovný pomer uzatvorený medzi mnou a Vašou firmou dňom 28.02.2007 podľa § 67 zákonníka práce - výpoveď daná zamestnancom.
    Výpovedná lehota podľa zákonníka práce §62 je 2 mesiace.


    Pozor! Ak pracuješ u zamestnávateľa už viac ako 5 rokov, máš 3mesačnú výpovednú lehotu.

    PS: nech ti zamestnávateľ podpíše na kópiu prevzatie i s dátumom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Stačí, keď napíše:


    Pozor! Ak pracuješ u zamestnávateľa už viac ako 5 rokov, máš 3mesačnú výpovednú lehotu.

    .
    Toto platí iba v prípade výpovede zamestnávateľom.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    jankasm Pozri príspevok
    Ja myslím, že úplne stačí keď tam budú tvoje údaje, údaje zamestnávateľa a klasický list vo forme žiadosti o ukončenie pracovného pomeru.
    Nezabudni si dať potvrdiť prevzatie žiadosti na kópii, podstatný je deň, kedy zamestnávateľovi žiadosť doručíš, tak aby si to mala podpísané.
    To tučné je nesprávne ! Ak chce dať výpoveď musí napísať, že "týmto dávam výpoveď."

    Nemôže zamestnávateľa žiadať o ukončenie pracovného pomeru - k žiadosti sa totiž zamestnávateľ má právo vyjadriť a môže s ňou súhlasiť alebo nie. K výpovedi nemá zamestnávateľ právo vyjadrovať sa - musí ju vziať na vedomie.

    výpoveď daná zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.