Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej lehote počas PN

Písomne sme zamestnancovi poslali ukončenie pracovného pomeru
k 28.02.07. Dnes , t.j. 02.03.2007 nám bolo do firmy poštou doručené potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti od 27.02.2007.
Dátum vystavenia PN-ky je 01.03.2007. Máme povinnosť ako zamestnávateľ povinnosť preplatiť mu prvých 10 dní PN-ky , keď mu bolo doporučene zaslané ukončenie pracovného pomeru , už pred tým , ako si dal vystaviť PN - ku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    kacena Pozri príspevok
    Písomne sme zamestnancovi poslali ukončenie pracovného pomeru
    k 28.02.07. Dnes , t.j. 02.03.2007 nám bolo do firmy poštou doručené potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti od 27.02.2007.
    Dátum vystavenia PN-ky je 01.03.2007. Máme povinnosť ako zamestnávateľ povinnosť preplatiť mu prvých 10 dní PN-ky , keď mu bolo doporučene zaslané ukončenie pracovného pomeru , už pred tým , ako si dal vystaviť PN - ku ?
    Málo informácií - ale ak to bol pracovný pomer na dobu určitú - jednoducho končí k 28.2. a zamestnávateľ mu náhradu príjmu neplatí. PN treba poslať do SP.
    Ups všimla som si - 27 a 28.2. mu bude platená náhrada príjmu a potom to ide do SP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pepa Pozri príspevok
    Málo informácií - ale ak to bol pracovný pomer na dobu určitú - jednoducho končí k 28.2. a zamestnávateľ mu náhradu príjmu neplatí. PN treba poslať do SP.
    Poopravím,27.2. a 28.2. mu musí náhradu preplatiť, ešte je v PP.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Bol to pracovný pomer na dobu neurčitú a so skúšobnou dobou 3 mesiace. Rozviazanie pracovného pomeru bolo v skúšobnej lehote.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena Pozri príspevok
    Bol to pracovný pomer na dobu neurčitú a so skúšobnou dobou 3 mesiace. Rozviazanie pracovného pomeru bolo v skúšobnej lehote.
    Preplatíte iba tie dva dni náhradu príjmu, potom už nie je v PP, nemocenské mu preplatí SP.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Tweety Pozri príspevok
    Poopravím,27.2. a 28.2. mu musí náhradu preplatiť, ešte je v PP.
    Hej zmiatol ma dátum 1.3. - doplnené.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Problém je ale v tom , že 27.02.2007 ešte riadne pracoval. Nerozumiem tomu prečo ma PN už od 27.02.2007. Mám mu ju vrátiť ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena Pozri príspevok
    Problém je ale v tom , že 27.02.2007 ešte riadne pracoval. Nerozumiem tomu prečo ma PN už od 27.02.2007. Mám mu ju vrátiť ?
    Ak má smenu odpracovanú, tak PN začína nasledujúcim dňom, teda 28.2.07. Je nesprávne vystavená PN.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    kacena Pozri príspevok
    Problém je ale v tom , že 27.02.2007 ešte riadne pracoval. Nerozumiem tomu prečo ma PN už od 27.02.2007. Mám mu ju vrátiť ?
    PN mohla vzniknúť aj po odpracovanom čase, napr. úrazom, ale to je len príklad. A náhradu mu poskytnete len za deň 28.02., keďže mal 27.02.príjem považovaný za vymeriavací základ pre odvod do Soc.poisťovne.
    ZoNP_§4

    Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej lehote počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.