Zavrieť

Porady

Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch ........

Práve vypisujem Oznámenie ............. a náš zamestnanec ukončil nemoc a práce schopný je od 05.03.2007 , takže na tlačive Oznámenie .......... bude platnosť zmeny K, koniec zmeny 04.03.2007 je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    sonička Pozri príspevok
    Práve vypisujem Oznámenie ............. a náš zamestnanec ukončil nemoc a práce schopný je od 05.03.2007 , takže na tlačive Oznámenie .......... bude platnosť zmeny K, koniec zmeny 04.03.2007 je to správne?
    Správne..dátum je 4.3.07.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Prosím Vás môžete mi poradiť?
    Keď vypisujem Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene ... pri PN uvediem tam kód O1 a Z a teraz mi ide o dátumy Z a dátum uvedený na PN ako Neschopný práce od nar. 01.08.2007 a pri ukončení O1 a K, dátum ??? schopný práce od: napr 9.8.2007 ale tento deň by už zamestnanec mal pracovať tak tam uvediem dátum 8.8.2007 alebo ten čo je uvedený na PN?
    Dúfam, že som to nenapísala veľmi chaoticky.
    Ďakujem.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    sonička Pozri príspevok
    Práve vypisujem Oznámenie ............. a náš zamestnanec ukončil nemoc a práce schopný je od 05.03.2007 , takže na tlačive Oznámenie .......... bude platnosť zmeny K, koniec zmeny 04.03.2007 je to správne?

    Toto tu predtým nebolo ... keby áno nepísala by som v podstate rovnakú otázku ... Ospravedlňujem sa.
    Pekný deň všetkým.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Prosím Vás oznamuje zamestnávateľ na Tlačive Oznámenie zamestnávateľa aj zmenu trvalého pobytu zamestnanca do ZP. Ak áno aký kód tam mám uviesť ?

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    Zamestnávateľ neoznamuje zmenu trvalého pobytu zamestnanca do ZP, pretože je to povinnosťou poistenca nie zamestnávateľa - zákon o zdravotnom poistení 580/2004 Z.z. § 23 ods.1 písm.a


    § 23
    Oznamovacie povinnosti


    (1) Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do ôsmich dní
    a) zmenu mena, priezviska a zmenu trvalého pobytu,
    b) zmenu platiteľa poistného,
    c) skutočnosti rozhodujúce pre zánik verejného zdravotného poistenia (§ 5 ods. 2 a 3) a vrátiť preukaz poistenca,
    d) skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik povinnosti štátu platiť za neho poistné (§ 11 ods. 8 až 10).
    (2) Povinnosti podľa odseku 1 písm. b) a d) sa nevzťahujú na zamestnanca, za ktorého tieto skutočnosti oznamuje zamestnávateľ podľa § 24.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    IVEB Pozri príspevok
    Prosím Vás oznamuje zamestnávateľ na Tlačive Oznámenie zamestnávateľa aj zmenu trvalého pobytu zamestnanca do ZP. Ak áno aký kód tam mám uviesť ?
    Zamestnávateľ neoznamuje zmenu trvalého pobytu za zamestnanca. Poistenec je povinný ísť uvedenú zmenu nahlásiť a ZP mu vymení aj kartičku poistenca.

    Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch ........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.