Zavrieť

Porady

pôžička

Poprosím o radu....sro-cka da pozicku druhej firme, ako sa to zaučtuje, a je to odpočítatelný od základu dane???? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite pôžička neovplyvňuje ZD, jedine úroky z nej............
    Chcem sa spýtať neviem ako mám postupovať tu na porade..., ale Zmámy chce požičať peniaze 50.000,-Sk súkromne ...ale ja to radšej chcem amť od neho podpísané. neviem mám si niečo napísať a ísť k notárovi to s ním overiť? dík za odpoveď

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    K notárovi netreba ísť, stačí spísať Zmluvu o pôžičke, uviesť od kedy do kedy bude trvať pôžička, za aký p.a. úrok bude poskytnutá, kedy sa budú platiť úroky z pôžičky....,
    dík za odpúoveď on mi tvrdí že do konca roka mi to zplatí .... aj keď si napíšem sním zmluvu o pôžičke ako ju mám právne ošetrenú keď ju nesplní ?

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ak návratnosť pôžičky nieje ručením podľa § 546 Obč. zák. a nieje zabezpečená notárskou zápisnicou o súhlase dlžníka a ručiteľa exekúciou, TAK JE TU VŽDY RIZIKO, v tomto prípade sa postupuje vymáhanie ako bežná pohľadávka.
    Vy môžte do Zmluvy uviesť, že v prípade neuhradenia pôžičky budete požadovať penále za každý deň omeškania ..., prípadne zmluvnú pokutu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.