Zavrieť

Porady

Predaj tovaru alebo služieb?

SZČO opravuje antény a montuje satelity. Nákup satelitov a ostatného materiálu je nákup materiálu. Montáž a opravy antén, satelitov je predaj služieb. Kam zaúčtovať príjem za použitý materiál /satelity, klince, káble, hmoždenky atď/ ako predaj služieb alebo tovaru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Ivdi Pozri príspevok
    SZČO opravuje antény a montuje satelity. Nákup satelitov a ostatného materiálu je nákup materiálu. Montáž a opravy antén, satelitov je predaj služieb. Kam zaúčtovať príjem za použitý materiál /satelity, klince, káble, hmoždenky atď/ ako predaj služieb alebo tovaru?
    asi záleží od SW v Alfe je to pod jednou kolonkou - príjem za výrobky a služby - ja by som to dala sem. Iná kolonka je príjem za tovar - sem by som to nedala. Treba sa riadiť tým, čoho je prevažná časť. môj názor

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ivdi Pozri príspevok
    SZČO opravuje antény a montuje satelity. Nákup satelitov a ostatného materiálu je nákup materiálu. Montáž a opravy antén, satelitov je predaj služieb. Kam zaúčtovať príjem za použitý materiál /satelity, klince, káble, hmoždenky atď/ ako predaj služieb alebo tovaru?
    Tovar by to bol v tom prípade, keby predával samotné satelity.
    Monika Kováčová
    sway Pozri príspevok
    asi záleží od SW v Alfe je to pod jednou kolonkou - príjem za výrobky a služby - ja by som to dala sem. Iná kolonka je príjem za tovar - sem by som to nedala. Treba sa riadiť tým, čoho je prevažná časť. môj názor
    výrobky a služby sú jedna kolonka všade - hlavne pozri výkaz o príjmoch a výdavkoch. Inde to nemôže ísť, pretože nejde o tovar.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ivdi Pozri príspevok
    SZČO opravuje antény a montuje satelity. Nákup satelitov a ostatného materiálu je nákup materiálu. Montáž a opravy antén, satelitov je predaj služieb. Kam zaúčtovať príjem za použitý materiál /satelity, klince, káble, hmoždenky atď/ ako predaj služieb alebo tovaru?
    Treba vychádzať z definície tovaru v Postupoch JÚ - § 7 ods. 8:
    (8) Ako tovar sa účtuje o všetkom, čo sa obstaráva za účelom predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.
    Len to, čo sa ako tovar (za účelom predaja v nezmenenom stave) nakupuje, sa ako tovar môže predávať. Všetko ostatné (aj predaj materiálu s prácou, s inštaláciou, zabudovaním, spotrebou v rámci poskytnutia služby) sa účtuje do tržieb za služby a výrobky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ivdi Pozri príspevok
    SZČO opravuje antény a montuje satelity. Nákup satelitov a ostatného materiálu je nákup materiálu. Montáž a opravy antén, satelitov je predaj služieb. Kam zaúčtovať príjem za použitý materiál /satelity, klince, káble, hmoždenky atď/ ako predaj služieb alebo tovaru?

    Ja sa nemôžem nejako zmieriť s tým , že by bol satelit materiál .......materiálom je hmoždenka ,klinec,kábel ..........

    Tu by som povedala , že sa jedná o predaj tovaru s montážou ......čo sa týka satelitu ....
    Pre mňa by to znamenalo ...satelit ...príjem tovar
    montáž včetne materiálu ......príjem služba
    Naposledy upravil Zita5 : 03.03.07 at 21:08

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja sa nemôžem nejako zmieriť s tým , že by bol satelit materiál .......materiálom je hmoždenka ,klinec,kábel ..........

    Tu by som povedala , že sa jedná o predaj tovaru s montážou ......čo sa týka satelitu ....
    Pre mňa by to znamenalo ...satelit ...príjem tovar
    montáž včetne materiálu ......príjem služba
    Súhlasím, pravdepodobne by to mal rozúčtovávať pri predaji. Ale keď už to nerozúčtuje, tak potom - výrobky a služby.

    Milen je offline (nepripojený) Milen

    Milen
    Ja súhlasím so Zitkou, máme podobnú činnosť, sme viac obchodná firma, montáž je len doplnková služba. Satelit stojí okolo 5 tis a montáž je len pár korún. Pokiaľ by som to stále učtovala do predaja výrobkov a služieb, skreslilo by mi to na konci roku obchodný rabat.

    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja sa nemôžem nejako zmieriť s tým , že by bol satelit materiál .......materiálom je hmoždenka ,klinec,kábel ..........

    Tu by som povedala , že sa jedná o predaj tovaru s montážou ......čo sa týka satelitu ....
    Pre mňa by to znamenalo ...satelit ...príjem tovar
    montáž včetne materiálu ......príjem služba
    Nemohla som sa k tomu včera vyjadriť, nešiel mi net. Ďakujem presne takto som to myslela. Či to nemám deliť. Takže keď kúpim satelit mám to zaúčtovať nákup tovaru, ale len satelit. Ostatný materiál ako nákup materiálu.

    Predaj tovaru alebo služieb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.