Zavrieť

Porady

prijem v hotovosti

dobrý den. Prosím vás môžem ako živnostník prijať za pomosné práce ekonomika a pod... peniaze v hotovosti? stačí mi pokladničný doklad? mne výdavkový? a odberatelovi príjmový? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vystaviť faktúru a pri jej úhrade vypísať príjmový pokladničný doklad.To v tom prípade , ak SŽČO má účtovnícke práce v predmete činnosti .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pohar Pozri príspevok
    dobrý den. Prosím vás môžem ako živnostník prijať za pomosné práce ekonomika a pod... peniaze v hotovosti? stačí mi pokladničný doklad? mne výdavkový? a odberatelovi príjmový? dakujem
    Chceš peniaze prijať alebo vydať. Otázka je nejaká pomotaná ....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Musíš vystaviť daň.doklad a na základe toho vystavíš PPD ako úhradu pohľadávky. Len pozor na daň.doklade musí byť uvedená činnosť akú máš aj v ŽL.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V prípade, že nie si platiteľ DPH, nie si povinný vystavovať faktúru, stačí PPD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka Pozri príspevok
    V prípade, že nie si platiteľ DPH, nie si povinný vystavovať faktúru, stačí PPD.
    Moja otázka : ak proti strana , ktorá tieto pomocné práce vypláca ...bude to pre ňu preukázateľný výdavok OVZD ?

    BEZ..... FA....bez dohody a podobne . ....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zita5 Pozri príspevok
    Moja otázka : ak proti strana , ktorá tieto pomocné práce vypláca ...bude to pre ňu preukázateľný výdavok OVZD ?

    BEZ..... FA....bez dohody a podobne . ....
    Zita máš pravdu, mal by tam byť minimálne objednávka na vykonanie predmetných prác, alebo podobná dohoda. Jednoducho je potrebné preukazným spôsobom dokladovať oprávnenosť vyplatených prostriedkov.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5 Pozri príspevok
    Moja otázka : ak proti strana , ktorá tieto pomocné práce vypláca ...bude to pre ňu preukázateľný výdavok OVZD ?

    BEZ..... FA....bez dohody a podobne . ....
    Mohli sa dohodnúť aj ústne....ak dokážu preukázateľne dokázať....napr. súpisom vykonaných prác.

    Ešte dodám, ak povedzme na základe vystaveného PPD strana B uzná výšku sumy a uhradí ju a strana B si tieto príjmy riadne prizná a zdaní a ak ide o pomocné účtovné práce sú dokazateľné, že boli vykonané, tak je to dostatočne preukázateľné....Nikto nemôže nikoho nútiť do dohody v tomto prípade ani do faktúry /aj keď mnohí nebudú súhlasiť/. Dohoda a pod., je v prvom rade v záujme týchto dvoch strán kvôli eventuálnym sporom...
    Naposledy upravil evina : 04.03.07 at 08:41

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nemám záujem sa tu ťahať za slovíčka , ale určite by som si to podložila buď faktúrou alebo dohodou vzájomne podpísanou .Vtedy by som bola spokojná , inak nie .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5 Pozri príspevok
    Nemám záujem sa tu ťahať za slovíčka , ale určite by som si to podložila buď faktúrou alebo dohodou vzájomne podpísanou .Vtedy by som bola spokojná , inak nie .
    Zitka nejde vôbec o slovíčka a ich ťahanie.....sú to normálne praktiky v obchodnom styku /u nás málo zaužívané a nezvyknuté, čo neznamená, že nesprávne/a v prípade neplatiteľa nás nežiada o vystavenie takýchto dokladov /faktúra, dohoda/ ani žiadny daňový či účtovný predpis...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zitka, mne išlo iba o poukázanie na to, že ak niekto nie je platiteľ DPH, nie je povinný vystavovať faktúry. Ak ich vystavovať chce a javí sa mu to ako preukaznejšie, nikto mu nebráni. Na druhej strane ho k tomu ( s poukázaním na ústavné práva ) nikto nemôže nútiť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dobre baby OK ale takýto prípad vždy budem obchádzať .Ja chcem mať vždy všetko podložené , tým nechcem nikoho ovplyvňovať .

    Trini je offline (nepripojený) Trini

    Trini
    Chcela by som sa pripojiť k téme. Ak SZČO vykonáva obchodné zastúpenie pre firmu na základe dohody o sprostredkovaní, kde v daňovom priznaní mám uviesť príjem z tejto činnosti? Do tab. č. 1 riadok 8 alebo riadok 2 zo živnosti?
    Príjem je v hotovosti.

    Ďakujem za skorú odpoveď.
    Naposledy upravil Trini : 20.03.07 at 05:34 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.