Zavrieť

Porady

PPD pri každej dennej uzávierke???

Pri dennej uzávierke musím vypisovať PPD?ALebo ako to vlastne funguje,hlavne pri mesačnej uzávierke?(kaderníctvo,kozmetika,manikúra a pedikúra).
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Osobne dávam PPD na základe mesačnej uzávierky, tzn. raz mesačne.
    Boli časy , že som účtovala pekne každý deň dennú tržbu, ale život ma naučil . Správcu dane to pri kontrole priam obťažovalo, keď videli tie haldy PPD...

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Aj ja to robím raz mesačne. Je táto možnosť ukotvená v zákone? Lebo už som sa stretla s názorom z DÚ, že to potom nieje vedené správne chronologicky.
    Alebo stačí to ošetriť v smernici?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som mala v decembri jednu DK u podnikateľa plátcu DPH , ktorý má novinový stánok .Ja tomuto podnikateľovi účtujem tržby denne . Denne má aj nákupy v dosť veľkých výškach, čiže nedostávam sa ani do mínusovej pokladne a pri tejto DK sme práve o tomto postupe diskutovali , čo je vlastne správne , či denne , alebo raz mesačne ........inak vôbec neboli pobúrení , že musia kontrolovať každý deň PPD ..........ich stanovisko bolo ...... denne ........tak ako v skutočnosti tržba-príjem vzniká .


    Už tu na PORADE bola o tomto diskusia ak sa podarí nájdem link ......ale účtujú aj raz mesačne ako píše Johanka.

    Dopĺňam: link priložila Paula ....vďaka ..
    Naposledy upravil Zita5 : 04.03.07 at 12:16

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja som mala v decembri jednu DK u podnikateľa plátcu DPH , ktorý má novinový stánok .Ja tomuto podnikateľovi účtujem tržby denne . Denne má aj nákupy v dosť veľkých výškach, čiže nedostávam sa ani do mínusovej pokladne a pri tejto DK sme práve o tomto postupe diskutovali , čo je vlastne správne , či denne , alebo raz mesačne ........inak vôbec neboli pobúrení , že musia kontrolovať každý deň PPD ..........ich stanovisko bolo ...... denne ........tak ako v skutočnosti tržba-príjem vzniká .


    Už tu na PORADE bola o tomto diskusia ak sa podarí nájdem link ......ale účtujú aj raz mesačne ako píše Johanka.

    Aj ja som mala už kontrolu z DU - reštaurácia a nemali nič proti tomu, že tržba v peňažnom denníku je mesačná. Len sa pozreli, či pokladnica nie je na koniec v mínuse.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    jamis Pozri príspevok
    ...... že tržba v peňažnom denníku je mesačná....
    milé....možno peňažný mesačník by bodol

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zhodou okolností, aj ja som mala kontrolu na novinový stánok....a mesačné PP za tržbu v ERP neboli vytknuté ....napokon v knihe pokladnice je tržba po dňoch detailne zapísaná - kontrolovateľná.

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Ja som tržbu účtovala týždenne,a to presne z toho dôvodu , aby sa pokladňa dala udržať v pluse. Daňová kontrolórka bola spokojná.

    PPD pri každej dennej uzávierke???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.