Zavrieť

Porady

erysipel - kožné ochorenie

Dobrý večer. Moja sestra má 7-mesačné bábätko, ktoré od narodenia má tzv.poporodný erysipel tzv.ružu. Lekárka sestru ukľudnila, že mu to zmizne, ale keď som ho videla po niekoľkých mesiacoch, má ten fliačik väčší,napuchnutejší /cca 1,2cm/ a vyzerá, že vôbec nechce miznúť. Má niekto prosím s týmto ochorením skúsenosti ? Čo to vlastne je? Na internete som bližšie informácie nenašla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Erysipel mám aj ja. Ale troška iný - objavuje sa mi ako zápal v oblasti členka. Nemôžem ani chodiť, mám hrozné bolesti a liečim ho antibiotikami.
    zo stránky www.zdravie.sk Je to : erysipel ruža - streptokokový zápal kože
    erysipelas - erysipel, ruža, streptokokové ochorenie kože a podkožného väziva prejavujúce sa zápalovým presiaknutím podkožia v ohraničenom úseku kože, doprevádzané teplotou
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 04.03.07 at 19:51
    Monika Kováčová
    za posledný rok som mala tento kvietok tri krát... Včera ma skolil do postele.. Hrozná bolesť.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Erysipel je streptokoková infekcia a Haemangiom je to,čo popisuješ.Prvý rok to rastie s dieťaťom a tak sa Ti zdá,že to rastie rýchlo.Treba sledovanie a v krajnom prípade chir.zákrok.Ale ten našťastie väčšinou nie je treba.z

    erysipel - kožné ochorenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.