Zavrieť

Porady

jednoduche uctovnictvo

Ahojte, som platcom dph, a davam si do nakladov aj postovne, na vydavkovy blocik musim rozpisat aj dph, t.z. napr. mam sumu na 32,- sk, takze zaklad dane bude 26,89 a dph 5,11. A este jednu otazku ked mi v danovom priznani typ A vychadza na riadku 44 nula, je potrebne ju uvadzat aj v riadku 45, v programe mi ju tam nevyhadzuje, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na VPD dáš taký ZD a daň, ako sú uvedené na doklade, ku ktorému vypisuješ VPD.
    Máš poštovné s DPH, určite???

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    anabella Pozri príspevok
    Ahojte, som platcom dph, a davam si do nakladov aj postovne, na vydavkovy blocik musim rozpisat aj dph, t.z. napr. mam sumu na 32,- sk, takze zaklad dane bude 26,89 a dph 5,11. A este jednu otazku ked mi v danovom priznani typ A vychadza na riadku 44 nula, je potrebne ju uvadzat aj v riadku 45, v programe mi ju tam nevyhadzuje, dakujem
    O nule v riadku 45 máš tému tu http://www.porada.sk/t45538-jednoduc...tml#post408107

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Mam potvrdenie dodaci listok, k tomu vypisujem VPD a kedze som platcom dph musi tam byt rozpisany zaklad dane a dph samostatne, celkova suma je 32

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    anabella Pozri príspevok
    Mam potvrdenie dodaci listok, k tomu vypisujem VPD a kedze som platcom dph musi tam byt rozpisany zaklad dane a dph samostatne, celkova suma je 32
    dodací lístok alebo podací lístok?

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Nic o tej nule som tam nenasla, niekto mi poradil, ze tam musi byt, ale zaraza ma, ze v programe mi ju nevyhadzuje, neviem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A je tam rozpísaný ZD a daň? To si nemôžeš vymýšľať ...
    Pýtam sa preto, lebo univerzálne poštové služby sú v zmysle § 28 Zákona o DPH od dane oslobodené ...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    ale veď služby Slovenskej pošty ako poštovné je oslobodené od DPH to znamená že vypises VPD na celkovu sumu 32 a tato celá suma pojde do nákladov

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    anabella Pozri príspevok
    Mam potvrdenie dodaci listok, k tomu vypisujem VPD a kedze som platcom dph musi tam byt rozpisany zaklad dane a dph samostatne, celkova suma je 32
    A na podacom lístku máš sumu 32 rozpísanú na základ dane a DPH?
    To sa mi nezdá. Nemáš to bez dane?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tak na podacom lístku ťažko nájdeš ZD a daň .
    Ak si platiteľ DPH rýchlo študuj Zákon o DPH ...

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    cize to mam dat do nakladov v tej sume, co mam na podacom listku, alebo na tom potvrdeni, ked posielam dopisy?

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    a ked mam zakupeny tovar, napr. kancelarske potreby, tam rozpisujem zaklad dane a dph a davam to aj do dphacky?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Anabella, nič v zlom, ale zdá sa mi, že buď Ty ( ak sa jedná naozaj o Tvoje účtovníctvo) alebo Tvoj klient riadne riskujete. Prepáč, ale Ty nemáš o DPH základné vedomosti. Uvedom si, že ak si na základe vymyslených DPH-čiek, z dokladov, ktoré DPH neobsahujú, uplatníš nárok na odpočet dane, následky budú tvrdé ...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Musis si nastudovat zákon o DPH...musís si uvedomiť ze niektore tuzemské dodania sú oslobodené od DPH alebo ju dodávaju neplatci DPH, ktorí vystavujú faktúry a doklady bez DPH, to znamena ze dodávateľ neodviedol DPH a ty nemáš právo si odpočítať DPH...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    poou Pozri príspevok
    súhlasím s príspevkom 9
    To sa robí tak, že klikneš na tlačítko SÚHLASÍM pri konktrétnom príspevku . Neboj, naučíš sa ...

    mary1 je offline (nepripojený) mary1

    mary1
    podľa zákona o DPH sú poštové služby oslobodené od dane (§26), takže ak vypisuješ VPD a máš tam aj časť "nepodlieha DPH", tam napíšeš celkovú sumu, teda napr. 32,- Sk

    lilife je offline (nepripojený) lilife

    lilife
    Prosím Vás, ak tu ešte niekto je, viete mi poradiť koľko bolo minulého roku pracovných dní????? ĎAKUJEM!!!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lilife Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak tu ešte niekto je, viete mi poradiť koľko bolo minulého roku pracovných dní????? ĎAKUJEM!!!
    247 .

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    lilife Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak tu ešte niekto je, viete mi poradiť koľko bolo minulého roku pracovných dní????? ĎAKUJEM!!!
    247.
    1.Q. = 64
    2.Q. = 61
    3.Q. = 61
    4.Q = 61

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.