Zavrieť

Porady

Dotácia na zamestnancov.

V sústave JÚ účtujem dotáciu /nenávratný príspevok na zamestnávanie znevýhodnených úchádzačov o zamestnanie/. Najprv sa spracujú mesačné mzdy a až tak sa posiela žiadosť o dotáciu. T.j. výdavok na mzdy za mesiac 11/06 mi už vznikol, ale dotácia bude pripísaná až v roku 2007. Mám výdavky na mzdy za 11/06 v roku 2006 dať do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    My sme tiež kedysi poberali dotáciu na mzdu zamestnancov, ale vtedy to bolo na základe zmluvy.
    Vyplatené mzdy sme účtovali ako VOZD a dotáciu ako príjem OZD. Dotácia nám chodila po vyplatení mzdy. Museli sme sa preukázať výplatným lístkom (podpísaný bol zamestnancom) a bankovým výpisom.
    Možno má niektorý poraďák iné skúsenosti.
    Naposledy upravil Kristína : 05.03.07 at 11:31

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    No veď práve. Mzdy sú vyplatené v r.2006 a dotácia príde v r.2007. Je potom vyplatená mzda výdavkom OZD?

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ester plus Pozri príspevok
    No veď práve. Mzdy sú vyplatené v r.2006 a dotácia príde v r.2007. Je potom vyplatená mzda výdavkom OZD?
    My sme síce nemali preplatené celé mzdové náklady, ale o prijatej dotácii na mzdy sme účtovali ako o príjme ovplyvňujúcom daňový základ.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Keďže sme v JU tak skutočne vyplatené mzdy sa účtujú do VOZD dátumom vyplatenia a refundácia keď je pripísaná na účet. V Tvojom prípade je mzda VOZD v r. 2006.

    Dotácia na zamestnancov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.