Zavrieť

Porady

nezdanitelna čast na danovnika

Chcela by som sa spytat,mame zamestnanca,ktory ma u nas podpisane vyhlasenie,v auguste a septembri som mu uplatnila vo vyplate nezdanitelne minimum,ale on mi doniesol potvrdenie o prijme aj z druhej firmy,ktora mu tiež za tie mesiace uplatnila nezd.minimum,aj ked tam vyhlasenie nepodpisoval.Ako to mam vysporiadat v rocnom zuctovani,pretoze nas poziadal o vykonanie rocneho zuct.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pokiaľ nepodpísal u inej firmy vyhlásenie neviem prečo mu uplatnili nezdaniteľnú položku. V ročnom zúčtovaní mu uplatníš nezdaniteľnú časť vo výške 90.816,- Sk.

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    To som aj ja sa snazila zistit preco mu to uplatnili ale nedopatrala som sa.Ale ked to ma uplatnene v oboch firmach,tak by mal dane vlastne doplacat?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majkla Pozri príspevok
    To som aj ja sa snazila zistit preco mu to uplatnili ale nedopatrala som sa.Ale ked to ma uplatnene v oboch firmach,tak by mal dane vlastne doplacat?
    V RZD sa mu zohľadní iba raz, čiže mu vyjde nedoplatok dane.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    majkla Pozri príspevok
    To som aj ja sa snazila zistit preco mu to uplatnili ale nedopatrala som sa.Ale ked to ma uplatnene v oboch firmach,tak by mal dane vlastne doplacat?

    Bohužial bude doplacať. Ale treba mu v RZD uplatniť správny odpočet čiže 90.816

    nezdanitelna čast na danovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.