Zavrieť

Porady

prijem z prenajmu

asi dnes odpadnem...
moja mama prenajimala priestory. už dokončujem danove a ona mi teraz len tak povie, že mu 31.12 2006 vratila 6000 sk za energie. on jej dal prijmovy pokl. doklad. co mam robit ? ma to zmysel tam zahrnut? ci necham to tak? co je tych 6000 sk? uplatnujem 40% paus.vydavky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak dobre rozumiem otázke tak tých 6000, - je storno príjmu, teda malo by sa zdaňovať o 6 000,- menej. Nájomca mal zrejme preplatoch na režijných nákladoch, preto mu ich Vaša mamička vrátila.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    A potom keď počítaš paušálne výdyvky, tak si ich aj tam uprav.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    ešte raz - mysliš že stačí vyratať vydavky z upravenych prijmov, teda novych 4O% ci mam zvlast k 4O% povodnych vydavkov priratat 6OOO sk?

    Sponka je offline (nepripojený) Sponka

    Sponka
    Mozem poprosit o radu,
    neviem, ci spravne aplikujem zakon,pokial ma niekto prijmy z prenajmu vo vyske 24.000 za rok, tie sa v ramci BSM rozdelia 1:1, tak je to 12.000 na hlavu, potom sa v danovom priznani vobec na ne neprihliada a danovnik mohol poziadat o rocne zuctovanie, resp. podat danove priznanie "A" ?

    Dakujem vopred vsetkym odpovedajucim :-)

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Máš sumu za prijaté nájomné, nakoľko je preplatok na režijných nákladoch 6000,- Sk a uvedená suma sa vrátila nájomníkovi tak tých 6000 si odpočítaj od sumy prijatej za nájomné. Následne si z uvedenej sumy vypočítaj 40% paušálne výdavky. To je všetko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.