Zavrieť

Porady

Príjem do 45tis.

Ahoj poraďáci, chcem sa opýtať mám kamoša živnostníka, vedie si jednoduché účtovníctvo, začal podnikať v novembri 06 a vystavil si dve faktúry, z jednej je uhradená záloha, takže príjem roku 06 má 38tis. Chcem sa opýtať, nemusí teraz podať DP a ani výkazy o majetku a závázkoch a príjmoch a výdavkoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pokiaľ je živnostníkom a mal aj príjmy tak DP si podať musí. A čo robil do novembra?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Bol dobrovolne nezamestnaný. Ale veď v zákone v §32 je písané, že DP je povinný podať daňovník ak za zdaňovcie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50% sumy podľa §11 čiže 45408,- a on má len 38tis.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, chcem sa opýtať mám kamoša živnostníka, vedie si jednoduché účtovníctvo, začal podnikať v novembri 06 a vystavil si dve faktúry, z jednej je uhradená záloha, takže príjem roku 06 má 38tis. Chcem sa opýtať, nemusí teraz podať DP a ani výkazy o majetku a závázkoch a príjmoch a výdavkoch?
    Pokiaľ nedosiahol príjmy viac ako 45 408 a nebol v strate nie je povinný podať DP ...

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Nebol teraz podniká prvý krát. Ide mi hlavne o tie výkazy keď si vedie JÚ. Tie tiež nemusí podávať že? Stačí, keď na daňovom úrade pre istotu nahlási, že mu nevznikla daňová povinnosť?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    rommy Pozri príspevok
    Nebol teraz podniká prvý krát. Ide mi hlavne o tie výkazy keď si vedie JÚ. Tie tiež nemusí podávať že? Stačí, keď na daňovom úrade pre istotu nahlási, že mu nevznikla daňová povinnosť?
    http://www.porada.sk/t45503-pridelen...+prehl%E1senie

    Ak nepodáva DP, lebo nedosiahol požadovanú výšku príjmov, nemal by byť ani účtovnou jednotkou. Mal by mať k dispozícii evidenciu o príjmoch....čím aj preukáže v prípade nutnosti ich výšku...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rommy Pozri príspevok
    Nebol teraz podniká prvý krát. Ide mi hlavne o tie výkazy keď si vedie JÚ. Tie tiež nemusí podávať že? Stačí, keď na daňovom úrade pre istotu nahlási, že mu nevznikla daňová povinnosť?
    Na stránke www.drsr.sk je uvedené , že i keď to zákon neprikazuje doporučujú podať písomne oznámenie správcovi dane , že za rok 2006 mu nevznikla daňová povinnosť ......


    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...ta/najot07.doc

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    evina Pozri príspevok
    Ak nepodáva DP, lebo nedosiahol požadovanú výšku príjmov, nemal by byť ani účtovnou jednotkou. Mal by mať k dispozícii evidenciu o príjmoch....čím aj preukáže v prípade nutnosti ich výšku...
    Takže to si ani nemusí viesť peňažný denník, len evidenciu o príjmoch?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    rommy Pozri príspevok
    Takže to si ani nemusí viesť peňažný denník, len evidenciu o príjmoch?
    V prípade, že nepodáva DP nevidím dôvod. Uvažujme, že ak by podával tak by si napr. uplatňoval výdavky percentom, t.j. 40% a stále sme na daňovej povinnosti nulovej.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    A ako sa má postupovať potom v roku 2007 keď si chce viesť normálne JÚ treba robiť nejaké úpravy alebo niečo podobné? A má si viesť aj záznamy o majetku? Kúpil si notebook na splátky cez Quatro...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Len doplním. Podľa zákona nemusí podať DP, mal by podať minimálne oznámenie na DU. Ale vzniká mu povinnosť podať výpis z DP pre soc. poisťovňu, a keď nepodáva DP, tak logicky nie je výpis...............Ja by som to minimálne účto urobil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.