Zavrieť

Porady

faktúry v CZK

Dobrý deň,
vystavila som faktúru za služby v českých korunách, musím v alfe viesť dve pokladnice alebo stačí príjem prepočítať podľa kurzu a zaúčtovať potom ako POZD v SKK? vtedy som ešte nebola plátcom DPH
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak vystavíš FA v zahraničnej mene a dáš ju zapísať do pohľadávok, opýta sa Ťa na kurz, akým to prepočítaš na SKK. Ak to budeš potom uhrádzať, podľa kurzu úhrady Ti vypočíta kurzový rozdiel. Ak bude úhrada v hotovosti, mala by si viesť aj valutovú pokladňu.

    zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

    zuzana29
    ďakujem
    a uhrádzať mám cez valutovú alebo korunovú pokladnicu? faktúry mi samozrejme uhrádzali v hotovosti

    zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

    zuzana29
    díííky moc :-)
    len jedna zrada sa stala som pozabudla že pri demo verzii mám limit 200 tis. sakraaaa asi sa do toho budem musieť pustiť ručne

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Skúsili by ste mi vysvetliť ako je to s vystavovaním tých faktúr v cudzej mene? Máme odberateľa v čechách, doposiaľ som mu vystavovala fa v Sk, ale teraz si zmyslel, že by to bolo lepšie v Kč. Valutovú pokladnicu nemám a úhrady faktúr prebiehajú v hotovosti. Ako by som mala teda postupovať? Ďakujem moc za váš čas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.