Zavrieť

Porady

Želatina

Poraďte mi prosím dobrý recept na želatinu vhodnú na ovocné zákusky.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Maňuša Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím dobrý recept na želatinu vhodnú na ovocné zákusky.Ďakujem.
    Je to možno divné, že ti píše práve chlap...ale môj brat robil vždy želatínu takto:

    Zlatý klas (nie želatínu)
    šťavu z kompónu, ktorý použiješ na zákusok

    a urobíš vlastne niečo podobné ako puding s vodou, šťavou a zlatým klasom. (samozrejme, že hustejší, aby zmes dobre stuhla)

    Je to určite lepšie a chutnejšie, ako obyčajná želatína. Tá má skôr takú "chemickú" chuť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Je to možno divné, že ti píše práve chlap...ale môj brat robil vždy želatínu takto:

    Zlatý klas (nie želatínu)
    šťavu z kompónu, ktorý použiješ na zákusok

    a urobíš vlastne niečo podobné ako puding s vodou, šťavou a zlatým klasom. (samozrejme, že hustejší, aby zmes dobre stuhla)

    Je to určite lepšie a chutnejšie, ako obyčajná želatína. Tá má skôr takú "chemickú" chuť.
    Robím ju tým istým spôsobom, naposledy v sobotu, a bolo to mňam, mňam.

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    Ja robím želatinu tiež zo Zlatého klasu, tak isto ako ti písal machinak. Zlejem šťavu z kompótu, doplním vodou do 800- 900 ml rozmiešam 2 Zlaté klasy a uvarím do zhustnutia, podľa potreby pridám cukor.
    Minule som urobila želatinu zo šumienky Tang (namiesto komp.šťavy). Bola krásna červená a chutná sladko-kyslá. Vyskúšaj.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Ďakujem veľmi pekne za rady,vyskúšam.Potešili ste ma a zároveň machinak ma prekvapil.Ahojte.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ja používam aj Fruttinu. Je to puding(nech Ťa to nemýli, je priesvitný) s príchuťou citrónu(k tomu napr. kivi), čerešne(jahody), marhuľa. Príprava je s vodou alebo s ovocnou šťavou. Používam na zákusok s kyslou smotanou a šľahačkou, na tenko narežem a poukladám ovocie a zalejem Fruttinou.
    Naposledy upravil Marína : 06.03.07 at 15:55

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    Robievam aj zo Zlatého klasu, ale viacej sa mi páči od Dr. Oetkera, lebo je priesvitná a ovocie pekne pod ňou vidno. Je veľmi rýchlo hotová.

    bábika je offline (nepripojený) bábika

    bábika
    Ahoj Maňuša, ja robím želatínu tak, že použijem zlatý klas do hrnca nalejem malinovku dľa ľubovóle napríklad pomarančovú, a do toho vysypem zlatý klas, miešam do ztuhnutia, je to super, alebo do vody pridám šumienku v prášku, alebo práškový nápoj roztopím ho potom pridám zlatý klas a miešam do ztuhnutia, skús to aspoň raz a uvidíš, nie je tam čo pokaziť ako pri klasickej želatine. Veľa zdaru. Bábika

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Chcela by som poradiť ako mám postupovať keď robím ovocný koláč,na ktorý ide tvarohová plnka,do ktorej sa má pridať želatína? Ďakujem.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Maňuša Pozri príspevok
    Chcela by som poradiť ako mám postupovať keď robím ovocný koláč,na ktorý ide tvarohová plnka,do ktorej sa má pridať želatína? Ďakujem.
    Tvarohový krém robím do torty iba jednoducho: 2 dcl mlieka rozdelim na polovicu. Do jedného studeného pridám želatínu (v prášku alebo granule) a nechám napučať (aj hodinu - dve). Potom to zalejem zbytkom horúceho mlieka a miešam chvíľu, kým sa želatína nerozpustí. Potom to v mixéri pridám k tvarohu a ostatným prísadám (myslím, že v recepte je 1/2 kg tvarohu, ak budeš potrebovať, doma overím). Po vychladnutí je tvarohová torta dosť "tuhá" a dá sa krájať. Pekný deň.
    Naposledy upravil Mackovka : 19.03.07 at 06:45

    hefi je offline (nepripojený) hefi

    som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac hefi
    Ja keď robím ovocno-tvarohový koláč, tak na tvarohovú plnku naukladám ovocie a želatínu robím buď farebnú - kúpim želatínu červenú a podľa návodu ju urobím, alebo uvarím kompótovú vodu so zlatým klasom ako písali kolegyne a kolega.

    Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

    Dan1
    Ja tiež úspešne používam kupovanú sáčkovú želatínu a to od DR.Oetkera ( neviem či dobre napísané) a je super a bez problémov sa podarí. Veľa šťastia.

    Dadulaa je offline (nepripojený) Dadulaa

    tuctová žienka Dadulaa
    Na ovocne kolace su vsetky tieto doteraz spomenute recepty super, ale ked chcem spravit ozaj velmi pevnu zelatinu, pouzivam zelatinu v sacku, z ktorej sa robi aspik, davam dve miesto jednej - na davku vody v navode. Pouztivam ju takto aj na vajickovu tlacenku a naozaj vzdy dobre stuhne. Ale treba dat naozaj dve davky a pozor, aby ste ju pri priprave neprehriali.

    Vicki je offline (nepripojený) Vicki

    Vicki
    Dobrú želatinu majú v Poľsku, s rôznymi príchuťami (citrón, jahoda, vyšňa, egreš, broskyňa). Je to značka Gellwe - Galaretka.
    Naposledy upravil Vicki : 27.04.07 at 08:37

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Výbornú želatinu majú momentálne v Lidli (postup ako u želatiny od Dr.Oetkera)
    značka CUSINA - 6 sáčkov za cca 17 Sk. Rýchlejšie hustne .Viac nám chutí červená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.