Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí

Dobrý deň poraďáci. SZČO bol v priebehu roka SZČO, prerušil podnikanie a v decembri bol zamestnaný na prac.zmluvu vo Francúzsku. Viete mi poradiť či príjem z tejto krajiny je vyňatý zo zdanenia? V potvrdení o príjme je uvedená len hrubá mzda a odvody do sociálneho zabezpečenia. Žiadna daň tam pravdepodobne stiahnutá nebola. Viete mi poradiť ako urobiť DP? Tieto príjmy sú podľa §5? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ivdi Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci. SZČO bol v priebehu roka SZČO, prerušil podnikanie a v decembri bol zamestnaný na prac.zmluvu vo Francúzsku. Viete mi poradiť či príjem z tejto krajiny je vyňatý zo zdanenia? V potvrdení o príjme je uvedená len hrubá mzda a odvody do sociálneho zabezpečenia. Žiadna daň tam pravdepodobne stiahnutá nebola. Viete mi poradiť ako urobiť DP? Tieto príjmy sú podľa §5? Ďakujem za odpoveď.
    Ivdi, hľadala si cez vyhľadávanaie? Je tu už množstvo tém na danú problematiku. Prepáč, ale môj názor, zbytočne založená nová téma.
    - Podľa § 5
    -FR = metóda vyňatia príjmov
    - DP = nájdeš v mnohých témach, napr. Anglicko, Veľká Británia


    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Ďakujem Marína za názor. Vždy si najprv pozriem cez vyhľadávanie, aj som si prečítala témy hlavne o Anglicku. Ale Anglicko nepatrí medzi štáty EU a tak som si myslela, že sa postupuje inakšie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ivdi, Anglicko je časťou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska(SKVBaSI) a to patrí do EU. Toto kritérium však nie je rozhodujúce ohľadom vyňatia príjmov. Tou je skutočnosť, či štáty medzi sebou majú uzavretú medzinárodnú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Ja som Ti preto pripla tie linky na dané témy, lebo tak ako u SKVBaSI aj FR sa používa metóda vyňatia prijmov.
    Naposledy upravil Marína : 06.03.07 at 14:05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.