Zavrieť

Porady

Platba kredítnou kartou

Ahojte všetci a prosím ak viete, tak mi poraďte s takýmto problémom.
Klient si kúpil ojazdené auto na autokredit. Ako mám však zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve akontáciu, ktorú zaplatil kreditnou kartou, ale nie je to karta k podnikateľskému účtu, ani k jeho osobnému účtu. Je to karta, ktorú dostal ako klient banky spolu s určitým úverovým limitom, ktorý pravidelne mesačne spláca a ak nakupuje niečo väčšie ako teraz, tak si to uhradí touto kartou. Bolo by lepšie keby vybral kartou hotovosť a uhradil to cash, ale zase sú veľké poplatky za výber hotovosti.
Ja som to zúčtovala ako riadny výdavkový pokl. doklad s tým, že tam pripojím kópiu výpisu z tohto účtu. Veď vlastne on tie peniaze zaplatil, a keby to neuhradil takto, tak by ich aj tak musel vysoliť cash. Teraz ich vlastne mesačne spláca na tú kartu.

Rozmýšľam správne, alebo to mám radšej preúčtovať cez ID ?

Prosím o radu, lebo zajtra mu mám odovzdať DP a až teraz som sa nad tým tak dlhšie zamyslela, a vidím, že som už asi mimo.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Platba kredítnou kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.