Zavrieť

Porady

SZČO a stravné. Už zase!

Ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako je to v prípade SZČO so stravným, ak využíva auto svojho odberateľa na miesto výkonu práce? Stačí, ak si vypíše cestovný príkaz - v ňom sa uvedie stravné 89,- a tým pádom má automaticky nárok na tento daňový výdavok? Alebo mu je cestovný príkaz vlastne zbytočný, pretože jediný spôsob, ako si uplatniť 89,- Sk je nákup stravných lístkov, príp. blok z reštaurácie či nejakých potravín? Viem, že to tu už bolo rozoberané, ale neviem to nájsť.
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mary1 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako je to v prípade SZČO so stravným, ak využíva auto svojho odberateľa na miesto výkonu práce? Stačí, ak si vypíše cestovný príkaz - v ňom sa uvedie stravné 89,- a tým pádom má automaticky nárok na tento daňový výdavok? Alebo mu je cestovný príkaz vlastne zbytočný, pretože jediný spôsob, ako si uplatniť 89,- Sk je nákup stravných lístkov, príp. blok z reštaurácie či nejakých potravín? Viem, že to tu už bolo rozoberané, ale neviem to nájsť.
    Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.
    Na pracovnú cestu môže ísť aj pešo ....použitie druhu cestovného prostriedku tu nieje rozhodujúce..

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Presne tak ako si napísala,nárok na stravné SZČO zdokladuješ nákupom strav.poukážok,alebo bločkami z reštaurácií,nie potravín,musí sa jednať o stravovanie.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Predsa na pracovnú cestu nemusí byť blok z reštaurácii,ani stravná poukážka. Je potrebné zdokladovať ,že je to pracovná cesta a stačí na cestovný príkaz napísať 89,- ako mary1 napísala.

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    ilona Pozri príspevok
    Predsa na pracovnú cestu nemusí byť blok z reštaurácii,ani stravná poukážka. Je potrebné zdokladovať ,že je to pracovná cesta a stačí na cestovný príkaz napísať 89,- ako mary1 napísala.
    Ak je pracovná cesta, jasné - stačí napísať na cestovný príkaz, ale SZČO má nároík na strasvné na každý odpracovaný deň - ako zamestnanec. Vtedy neviem, či treba zdokladovať, lebo Zákonník práce umožňuje i finančný príspevok.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ak nebola vykonaná pracovná cesta potom jediný možný spôsob ako dať stravné do nákladov je kúpiť si stravné lístky. Samozrejme, že spätne to už nie je možné.

    mary1 je offline (nepripojený) mary1

    mary1
    Veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu pomoc a ochotu, predsa by som sa ešte spýtala, v cestovnom príkaze aký uvedie druh použitého dopravného prostriedku? A ako je to vtedy, ak ja idem na školenie a autom ma vezie známa? Čo sa vtedy dáva do cesťáku (použitý dopravný prostriedok)?
    Verlag Dashofer má vo svojej ponuky rôzne tlačivá, ktoré majú uľahčiť prácu účtovníčky. Máte niekto prosím Vás s tým skúsenosti? Cena za celý balík je myslím cca 3.00,- Sk, takže či sa oplatí do toho investovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mary1 Pozri príspevok
    Veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu pomoc a ochotu, predsa by som sa ešte spýtala, v cestovnom príkaze aký uvedie druh použitého dopravného prostriedku? A ako je to vtedy, ak ja idem na školenie a autom ma vezie známa? Čo sa vtedy dáva do cesťáku?
    AK nepoužiješ MV,( nemáš výdavky) tak nepíšeš ani na cesťák, a neúčtuješ o použití MV vôbec. Nárok je potom iba na stravné.

    SZČO a stravné. Už zase!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.