Zavrieť

Porady

Dobropis alebo storno faktúry?

Ahojte, chcem sa opýtať, že keď som omylom vyfaktúrovala v januári jeden DL dvakrát a DP k DPH som už dávno poslala a DPovinn. uhradila, čo je teraz lepšie: faktúru stornovať alebo vystaviť na ňu dobropis? Aký je v tom rozdiel? ...a najmä čo sa týka DPH - aká povinnosť mi z toho vyplýva?
Opravné DPriz.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    heike Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opýtať, že keď som omylom vyfaktúrovala v januári jeden DL dvakrát a DP k DPH som už dávno poslala a DPovinn. uhradila, čo je teraz lepšie: faktúru stornovať alebo vystaviť na ňu dobropis? Aký je v tom rozdiel? ...a najmä čo sa týka DPH - aká povinnosť mi z toho vyplýva?
    Opravné DPriz.?
    Dátumom zistenia skutočnosti, že si vystavila 2x faktúru vyhotoviť dobropis, a zahrnúť to do DP DPH v tom období v ktorom je vystavený dobropis.

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    ahojte, nemôžem zadať novú tému tak, preto píšem svoj problém do tejto.
    Mám vystavenú FA aj zaúčtovanú no odberateľ si to rozmyslel. Ako mám postupovať? Dodali mi storno FA ktorú som zaúčtovala, ale teráz mi vychádza ako neuhradená. Spravila som chybu pri účtovaní FA? Môže mi niekto poradiť kde? Mám zaúčtovanú VFA a aj SFA(storno FA).
    Pracujem v MRP Win PU.

    Ďakujem

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    ....vie mi niekto poradiť?? Prosííííím
    Naposledy upravil majernikova : 07.03.07 at 16:42

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majernikova Pozri príspevok
    ahojte, nemôžem zadať novú tému tak, preto píšem svoj problém do tejto.
    Mám vystavenú FA aj zaúčtovanú no odberateľ si to rozmyslel. Ako mám postupovať? Dodali mi storno FA ktorú som zaúčtovala, ale teráz mi vychádza ako neuhradená. Spravila som chybu pri účtovaní FA? Môže mi niekto poradiť kde? Mám zaúčtovanú VFA a aj SFA(storno FA).
    Pracujem v MRP Win PU.

    Ďakujem
    Ako ti mohol odberateľ dodať stornofaktúru, keď sa jedná o faktúru ktorú si vystavila tvoja firma.
    A pôvodnú máš uhradenú?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nepoznám tvoj SW.....ty si vystavila odber. fa aj storno fa?...Tá storno mi nieje jasná...píšeš, že ti dodali. Kto?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paula Pozri príspevok
    Nepoznám tvoj SW.....ty si vystavila odber. fa aj storno fa?...Tá storno mi nieje jasná...píšeš, že ti dodali. Kto?
    Ja MRP PU WIN poznám, len kým nedoriešime tú stornofa, že kto komu a prečo neviem navrhnúť riešenie.

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Neviem, či som to správne pochopila, ale keď sa jedná o dodávateľské faktúry, resp. storno faktúru, ja by som ich započítala prostredníctvom účtu 395 - vnútorné zúčtovanie. Tým pádom budú "ako uhradené a navzájom sa anulujú"

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monikov Pozri príspevok
    Neviem, či som to správne pochopila, ale keď sa jedná o dodávateľské faktúry, resp. storno faktúru, ja by som ich započítala prostredníctvom účtu 395 - vnútorné zúčtovanie. Tým pádom budú "ako uhradené a navzájom sa anulujú"
    Netreba to komplikovať s účtom 395. V knihe pohladávok vykonať úhradu bez zápisu do účtovného denníka - ak ide o odberateľské fa.
    Ak ide o dodávateľskú fa, musíš mať súhlas od dodávateľa na zápočet predmetných faktúr na vzájomné úhrady.

    Jarmila.D je offline (nepripojený) Jarmila.D

    Jarmila.D
    Ak si vyfakturovala 2x tú isú dodávku, nejde o opravu dane DPH, takže musíš robiť dodt. daň priz. DPH, lebo plnenie nastalo len raz. Bola som nedávno na školení o DPH, mám to odtiaľ, aj na stránke www.drsr.sk
    sa dajú stiahnuť také usmernenia, kde sa odrobne píše, čo je oprava základu dane podľa par. 25 zákona o DPH a čo treba riešiť cez dodat. priznanie DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heike Pozri príspevok
    Tak teraz som dosť zmätená....

    Čo robiť?
    Tak, ako Ti už poradili v prvom príspevku, urob dobropis uvedenej fa,v mesiaci, kedy si zistila, že si fakurovala nesprávne(dvakrát).

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    smith Pozri príspevok
    Ja MRP PU WIN poznám, len kým nedoriešime tú stornofa, že kto komu a prečo neviem navrhnúť riešenie.
    Ďakujem Vám za info, Tá FA je vystavená, je to FA na sumu 1 500 000,- Sk
    No odberateľ si to rozmyslal a dohodol sa s dodávateľom inak. Vystavenú fa ani neuhradil tak firma vystavila storno fa. No keď ja som zaúčtovala aj pôvodnú fa a o pár mesiacom neskôr aj storno fa. Teráz pri párovaní fa mi vyhodil PC , že fa sú neuhradené. Na a vtomto je môj problém. Poriešila som to ID. smith, môžeš mi poradiť? Má MRP Win také niečo ako kompenzácia fa? Počula som, že iné SW to majú. Takéto prípady sa vraj dajú riešiť cez tieto kompenzácie. Dúfam, že som to správne pochopila.

    Veľmi pekne ďakujem a prajem krásný deň.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majernikova Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za info, Tá FA je vystavená, je to FA na sumu 1 500 000,- Sk
    No odberateľ si to rozmyslal a dohodol sa s dodávateľom inak. Vystavenú fa ani neuhradil tak firma vystavila storno fa. No keď ja som zaúčtovala aj pôvodnú fa a o pár mesiacom neskôr aj storno fa. Teráz pri párovaní fa mi vyhodil PC , že fa sú neuhradené. Na a vtomto je môj problém. Poriešila som to ID. smith, môžeš mi poradiť? Má MRP Win také niečo ako kompenzácia fa? Počula som, že iné SW to majú. Takéto prípady sa vraj dajú riešiť cez tieto kompenzácie. Dúfam, že som to správne pochopila.

    Veľmi pekne ďakujem a prajem krásný deň.
    Netreba robiť žiadnu kompenzáciu. V knihe pohľadávok uhradíš tie dve faktúry, ale úhradu nedáš zaúčtovať do denníka. Prípadne na obe fa napíš,že úhrady sa robili navzájom len v knihe pohľadávok. A tým pádom ti v zozname nebudú svietiť ako neuhradené.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Tweety Pozri príspevok
    Tak, ako Ti už poradili v prvom príspevku, urob dobropis uvedenej fa,v mesiaci, kedy si zistila, že si fakurovala nesprávne(dvakrát).
    Vďaka, Tweety...

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    Prosím Vás ide stornovať storno faktúru? alebo ju nejako zrušiť???

    Dakujem!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lucida Pozri príspevok
    Prosím Vás ide stornovať storno faktúru? alebo ju nejako zrušiť???

    Dakujem!
    Dobre som pochopil, že máš riadnú fa, na ktorú si vystavila storno, a teraz potrebuješ to storno stornovať. T.j. ostáva v platnosti prvá - pôvodná faktúra.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Môže mi prosím vás niekto povedať aký je rozdiel medzi storno faktúrou a dobropisom? Hanbím sa že to neviem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.