Zavrieť

Porady

taxikar

Som začiatočník, ktorý absolvoval rek.kurz a s hlavou plnou nových poznatkov a s dost velkym elanom / pretože učtovníctvo je jednou z najzaujímavejších profesií, kde sa vždy niečo deje a nikdy nie je nuda / sa pustil do založenia živnosti, obstaral si program, pocitac, literaturu. Objavila som stranku porady a celkom spokojná, že vela toho viem a vela sa na strankach porady dozviem / čo je aj pravda, je to vynikajúca stránka / pustila som sa do zhánania klientov.
A s tým súvisí môj problém. Natrafila som na taxikára. A zistila som , že vlastne vela toho neviem. Ide o taxikára, ktorý mal auto na lizing, ale už ho aj predal, cestnú dan nezaplatil, neplatil ziadne odvody, manželku nemá, ale má dieta, s ktorým zije v spoločnej domácnosti a platí na nho aj súdom určené výživné, faktury za telefon su na uplne ine meno. Nemá bločky na PH, vraj ich nemusí mat.
Chcela by som poprosit o radu co s tym. Podla coho mu mam urobit km a spoterbovane PH a co s danovym bonusom / matka dietata je na socialke a tiez s nim zije v spol. dom./. Fa za telefon sa nedaju uznat na zaklade nejakej zmluvy medzi majitelom telefonu a nim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expert je offline (nepripojený) expert

    expert
    možno bude lepšie takéto taxikára ako klienta poslať domov taxíkom.

    Stratíte veľa času pri riešení ,a isto sú i lepší klienti.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Jedno lepšie ako druhé. Súhlasím s expert.
    Ja mám nejakých taxikárov. Takže teraz budem klásť nejaké otázočky, aby sme sa dopracovali k nejakému výsledku, ak ti ten klient za to stojí.
    Lízing mu kedy presne skončil? Kedy presne predal to auto? Má nejakú fotokópiu technického preukazu?

    Klejka je offline (nepripojený) Klejka

    Som niekto, kto sa rozhodol pre nový začiatok. ...viac Klejka
    Nema ziadnu fotokopiu TP, auto predal este pocas trvania lisingu a v decembri kupil nove v hotovosti, ale len ako sukromna osoba. Bola by som velmi vdacna za akukolvek pomoc co sa tyka tzv. "natiahnut kilometre"

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    No čo už, auto mohol mať na lízing aj ako súkromná osoba. Treba aspoň zistiť značku a motor, určite je niekde na nete aj spotreba uvedená. K tým natiahnutím km... musí robiť evidenciu svojich príjmov a k nim sa musí viesť aj evidencia najazdených km :-)

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Bez bločkov ťažko urobíš nejaké kilimetre. Ak by si hneď čo aj chcela dať paušál na to nové auto čo kúpil v decembri. Predaj prvého auta zdaňuje, pokiaľ o lízingu účtoval v predchádzajúcom období. Ale bez cestnej dane? Spätné prihlásenie so sankciami??? Aspoň Ťa dobre platí?

    Klejka je offline (nepripojený) Klejka

    Som niekto, kto sa rozhodol pre nový začiatok. ...viac Klejka
    Značku, motor aj spotrebu mam, len nechapem ako sa da bez blockov na PH viest evidencia najazdenych km, podla coho a kde. Ta evidencia prijmov, to su tie príjmy cestovneho v taxislužbe? Ale tam nie je uvedené skoro nič okrem ceny, ani miesto odkial a kam, len na niektorych. Moze sa to doplnat a podla toho urobit resp. vypocitat km? Ma sa to doplnit do knihy jazd?

    Klejka je offline (nepripojený) Klejka

    Som niekto, kto sa rozhodol pre nový začiatok. ...viac Klejka
    Neplatil si nic, prihlasil sa ale je v meskani s platbami, cestnu dan vraj zabudol zaplatit, ale chystal sa cely rok. Cenu za PHM podla cien od Slovnaftu za daný mesiac. Tohto roku uz dan z motorovych vozidiel zaplatil, ale to uz je ine auto. Asi ho vzdam. Vidim, ze je to viac problemov ako uzitku. Myslela som si, ze na zaciatok taky taxikar v JU nie je zly. Osobne sa mi viac pozdava PU, skusim hladat v tychto sferach

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Klejka
    ... Ta evidencia prijmov, to su tie príjmy cestovneho v taxislužbe? ...
    On si nezapínal ani taxameter??
    Oh oh... ja by som od toho utekala kade ľahšie

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Veru aj ja by som to radšej hneď vzdala, to je problém na problém .
    Prídu poriadkumilovnejší klienti .

    Klejka je offline (nepripojený) Klejka

    Som niekto, kto sa rozhodol pre nový začiatok. ...viac Klejka
    Dakujem za vsetky reakcie na prispevok. Aj ked sa vidina prvych koruniek rozplynula, ale aspon ma v kutiku duse potesili, ze to nie len ja ako zaciatocnik som v tom videla ohromny neporiadok a problemy, ze to proste nezvladnem a neviem to, co som sa cely rok ucila,uplatnit na konkretnom klientovi. Aj ked by som velmi chcela, pretoze fakt sa mi to paci a zaujima ma to. Skoda, ze sa neda ist kupit nejaky ten klient do obchodu, pretoze to bude asi mojim najvacsim uskalim. Vraj"dat o sebe vediet" ale ako a kde, cha

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ako a kde? Inzercia, rozposielanie ponukových listov.. je to náročné, ale určite sa niekto nájde. :-) Prípadne si hľadať najprv niekoho medzi svojimi známymi :-)

    mash1 je offline (nepripojený) mash1

    popri zamestnaní aj taxi mash1
    Pekný deň všetkým. Sledujem tu témy o účtovaní TAXI, ale neviem sa v tom celkom orientovať. Väčšina z Vás nadáva na taxikárov kôli účtovníctvu, že je to nezaplatená robota, strata času a pod. Je pravda že väčšina z nich je nezodpovedná, čo sa týka evidencie, poplatkov a pod. Ja som pred nedávnom začal tak isto taxikárčiť popri zamestnaní. A tu je môj problém. Som asi jeden z mála tých, čo chcú mať všetky doklady a podklady v poriadku a mám problém kde začať. Nie je mi celkom jasné. Mám zdokladované asi všetky výdavky na začatie činnosti, ale neviem ktoré použiť, čo môžem všetko dať do výdavkov a pod. Ak je tu medzi Vami spriaznená duša, ktorá mi v tom pomôže budem veľmi povďačný. Možnosť osobného kontaktu, prípadne cez SS. Ďakujem za pochopenie...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    - Odvody neplatil, ale prihlasil sa ?
    - Aku cenu za PHM si chce uplatnovat, ked nema blocky ?
    - Pausal sa uplatnuje ak pouzije svoje vozidlo. Leasovane auto nie je jeho.
    - Odvody - to zacal taxikarcit tento rok ?

    (Taxikar bez zaplatenej cestnej dane - kto viac pouziva mot. vozidlo v na podnikanie alebo suvislosti s podnikanim ako taxikar ?)

    Ak to bude chciet vsetko legalizovat, na pokutach a penale zaplati majetok.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Vidim to tak, ze sa narobite jak keby ste rucne tunel kopali,
    on bude musite zaplatit kopec pokut a nakoniec bude nadavat
    na Vas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.