Zavrieť

Porady

telefon

Faktúra za telefón je vystavená na SZČO. Telefónny účet som zaplatila z môjho bankového účtu (iný majiteľ). Ako sa dá tento výdavok uplatniť, prípadne ako sa dá preúčtovať na SZČO?
Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zúčtovať to jedine cez účtovné uzávierkové operácie s priložením kópie výpisu + faktúry .
    To však neznamená , že sa stotožňujem s takýmto postupom , aby si SZČO platil svoje výdavky cez cudzí účet .

    Ja by som takýto prípad vyhodila .

    econia je offline (nepripojený) econia

    Levíča econia
    Až to nechceš zapísať do PD ako ti radila Zita 5, tak ti môžem poradiť, akú odpoveď na podobný prípad som dostala ja dnes z DÚ.
    Vklad do pokladne ako osobný vklad podnikateľa presne v čiastke faktúry účtovaný ako PNZD a následne výdaj z pokladne presne v čiastke faktúry ako
    prevádzková réžia t.j. VOZD a prilož výpis z prislušného účtu kde je úhrada faktúry.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    econia Pozri príspevok
    Až to nechceš zapísať do PD ako ti radila Zita 5, tak ti môžem poradiť, akú odpoveď na podobný prípad som dostala ja dnes z DÚ.
    Vklad do pokladne ako osobný vklad podnikateľa presne v čiastke faktúry účtovaný ako PNZD a následne výdaj z pokladne presne v čiastke faktúry ako
    prevádzková réžia t.j. VOZD a prilož výpis z prislušného účtu kde je úhrada faktúry.
    To sa mi zdá na hlavu postavené. Myslím ten vklad.
    Keď SZČO má v pokladni zostatok, tak tie peniaze nie sú jeho?
    Prečo je potrebné dávať ten osobný vklad, tomu nerozumiem.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    econia Pozri príspevok
    Až to nechceš zapísať do PD ako ti radila Zita 5, tak ti môžem poradiť, akú odpoveď na podobný prípad som dostala ja dnes z DÚ.
    Vklad do pokladne ako osobný vklad podnikateľa presne v čiastke faktúry účtovaný ako PNZD a následne výdaj z pokladne presne v čiastke faktúry ako
    prevádzková réžia t.j. VOZD a prilož výpis z prislušného účtu kde je úhrada faktúry.
    Ja nesúhlasím s týmto spôsobom. Veď, išlo o výdavok, ktorý nebol zrealizovaný cez hotovosť a ani cez podnikateľný účet. Súhlasím so Zitkou. S jednym s čím nesúhlasím , je to že ja by som takýto prípad ponechala vo VOZD. Pokiaľ ide o dostatočne preukázateľný výdavok.

    econia je offline (nepripojený) econia

    Levíča econia
    Áno, ja s tým súhlasím, že výdaj nemá čo byť zrealizovaný cez hotovosť a ani cez podnikateľský účet.Tomu všetkému rozumiem, ale naozaj takúto odpoveď som dnes dostala, čomu som sa aj ja prekvapila. Ide o VOZD, ale učtovať potom cez ID, aby to neovplyvnilo hotovosť a účet?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    econia Pozri príspevok
    Áno, ja s tým súhlasím, že výdaj nemá čo byť zrealizovaný cez hotovosť a ani cez podnikateľský účet.Tomu všetkému rozumiem, ale naozaj takúto odpoveď som dnes dostala, čomu som sa aj ja prekvapila. Ide o VOZD, ale učtovať potom cez ID, aby to neovplyvnilo hotovosť a účet?
    Áno, účtovať len cez ID, ako nepeňažnú operáciu.

    Ja som tiež koľko krát dostala mylné info na DÚ a pol roka som sa z toho nemôhla potom spamätať, prečo mi poskytli také informácie aké poskytli...

    econia je offline (nepripojený) econia

    Levíča econia
    Ešte sa v súvislosti s fa za telefon opýtam. Keď na faktúre je 40,- za upomienku, dávate aj túto sumu do VOZD alebo nie.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    econia Pozri príspevok
    Ešte sa v súvislosti s fa za telefon opýtam. Keď na faktúre je 40,- za upomienku, dávate aj túto sumu do VOZD alebo nie.
    Ja to dávam do VNZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.