Zavrieť

Porady

Techn. zhodnot. leas.auta v 1. roku odpisovania

Ahojte, v r.2006 sme kupili na lizing auto. O par mesiacov neskor sme dokupili autoradio v hodnote 16 tis. Sk. Moja otazka je: ako mam odpisovat autoradio: ako TZ osobitne 48 mesiacov, alebo mam navysit obst. cenu auta a odpisovat pocas 36 mesiacov lizingu??? dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Kedysi, pred 01.05.2004, počas platnosti daňových predpisov, u tzv. starého leasingu, by sa tento prípad posudzoval ako TZ a aj keď predmety leasingu si uplatňoval leasingový prenajímateľ(odpisy), mohol sa nájomca na základe písomnej zmluvy s prenajímateľom dohodnúť, že TZ bude odpisovať sám. Som toho názoru, že je to aj teraz možné podľa § 24, ods. 2 ZDP, aj keď tam chýba štylizácia "prenájom formou finančného prenájmu". V danom prípade vzhľadom
    na cenu autorádia, ktorá je nižšia ako 30 tis. Sk, by som volil jeho jednorázové
    zaúčtovanie do nákladov.
    Naposledy upravil DušanČ : 10.03.07 at 16:15

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    anka z oravy Pozri príspevok
    Ahojte, v r.2006 sme kupili na lizing auto. O par mesiacov neskor sme dokupili autoradio v hodnote 16 tis. Sk. Moja otazka je: ako mam odpisovat autoradio: ako TZ osobitne 48 mesiacov, alebo mam navysit obst. cenu auta a odpisovat pocas 36 mesiacov lizingu??? dakujem pekne.
    Ak je autorádio obstarané následne a jeho obstarávacia cena je pod
    30 000,00 Sk daňovník sa môže rozhodnúť: buď ho zúčtuje rovno do nákladov alebo ho bude odpisovať.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Vianocka Pozri príspevok
    Ak je autorádio obstarané následne a jeho obstarávacia cena je pod
    30 000,00 Sk daňovník sa môže rozhodnúť: buď ho zúčtuje rovno do nákladov alebo ho bude odpisovať.
    Áno, vyplýva to aj z príspevku č. 2.
    Naposledy upravil DušanČ : 10.03.07 at 22:11

    Techn. zhodnot. leas.auta v 1. roku odpisovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.