Zavrieť

Porady

nutelové croisanty

Tento recept som dostala od kolegyne a odporúčam Vám ho vyskúšať:

Cesto:
1 kg polohrubej múky, 1 vajce, 1,5dl oleja, 6 dl mlieka, 4 pol. lyžice práškového cukru,1 kocka(42g) droždia - vymiesime hladké cesto (nezľaknite sa, že bude trošku riedke), rozdelíme na 2 cestá. Do jednej polovice primiešame 120g kokosovej múčky a do druhého cesta 4 pol. lyžice kakaa. Cesto necháme kysnúť cca 45 minút. Potom rozdelíme oba bochníky na ďalších 5 - 5 bochníkov.
Kakaové cesto rozvaľkáme na menší kruh, umiestnime naň kokosové cesto a spolu rozvaľkáme na cesto veľkosti taniera. Rozrežeme na 8 trojuholníkov, na akože základňu trojuhlníka dáme 1-1,5 káv. lyžičky nutely, zvinieme na rohlík, poukladáme na plech vystlaný peč. papierom a pred upečením a aj tesne po upečení potrieme sirupom uvareným z 1 dl vody a 1 dl kryšt. cukru. Pečieme pri teplote 200 -230oC, asi 10-15 min. Dobrú chuť!

Pozn. Ja som na túto dávku minula 1 celú (400g) nutelu.
Naposledy upravil bezradná : 15.03.07 at 08:14 Dôvod: chýbalo tam droždie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Môžem odporučiť, sú skvelé, kto ich chce mať menšie, môže cesto rozdeliť na 6 bochníkov.

    moni je offline (nepripojený) moni

    moni
    Dobre počítam, z toho by malo byť 40 croisantov? Ako narežem trouholniky z kruhov velkosti taniera a ešte k tomu 8 kusov? Naozaj ma to zaujíma, lebo to chcem vyskušať. Mám veľmi rada croisanty!!!!!!!

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    kruh rozrežeš na poly, a ešte 3x poly - štyrmi rezmi ten kruh rozdelíš na 8 častí - trojuholníkov

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    zajtra to chcem vyskúšať, ale koľko tam ide droždia, ak to máme nechať vykysnúť ?

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    prepáčte, ja som si ten recept 3 x skontrolovala, či som niečo nevynechala a predsa som to skoro najdôležitejšie vynechala.
    Ano ide tam 1 kocka= 42g droždia

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    tonkat Pozri príspevok
    Tá nutela nevytečie?
    mne nevytiekla, pri tvarovaní sa dá upraviť, aby náplň "bola schovaná" v ceste.

    PS: Včera som rozmýšľala, či by sa nemohli croisanty naplniť aj nejakým pikantným lekvárom, ani to by nemuselo byť zlé, čo poviete?

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    sybila3 Pozri príspevok
    A ten kvások sa urobí zvlášť alebo sa kvasnice zamiešajú do toho všetkého?
    nerobila som kvások, len som rozmiešala kvasnice v mlieku s cukrom

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    bezradná Pozri príspevok

    PS: Včera som rozmýšľala, či by sa nemohli croisanty naplniť aj nejakým pikantným lekvárom, ani to by nemuselo byť zlé, čo poviete?

    prakticky - kazde cesto sa moze naplnit kadecim - recept na kysnute krehke rozky - nedam cukor a naplnim ich syrom, sunkou, slaninou kukuricou.... tak preco nie lekvarom alebo vanilkovym pudingom.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Musím potvrdiť, sú naozaj výborné ! Práve som ich upiekla ! Mala som trocha problém uhádnuť, kedy sú už prepečené - kvôli tomu kakaovému cestu. Ale naozaj stačí tých 10-12 minút. Ja som si to podelila, polovicu som naplnila nutelou a polovicu hustejším džemom .

    Ďakujem za recept !

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Včera som ich upiekla, ale rozdelila som ich na 6 častí, boli menšie, ale fakt boli dobré, dnes už nie je ani jeden, len asi budem dávať viac nutely, teraz som sa bála aby nevytekala, super.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.