Zavrieť

Porady

Chýbajúca fa za internet - doklad o uhrade je

podnikateľ má internet od mobilného operátora, prvá faktúra mu chýba(nevedel, že k účtovaniu ju potrebuje, myslel, že stačí doklad o úhrade) o jej kópiu nechce žiadať, lebo je tam poplatok 100,- môžem jednoducho ignorovať doklad o zaplatení a nedávať do N (alebo ho dať ako VNZD), alebo môžem uplatniť VOZD napriek chýbajúcej FA?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bez faktúry by som účtovala o výdavku NZD . Treba opis FA , ak to chcete zaúčtovať medzi výdavky OVZ.

    omorfoula je offline (nepripojený) omorfoula

    omorfoula
    Dobry den. Ja som len zaciatocnik ... ale myslim ze raz do roka predsa mozem dat cestne prehlasenie ze som dany doklad stratila.. sme len ludia.. a kedze je k tomu ja vypis z BU, nehanbila by som sa a urobila to cestne prehlasenie a pred danovakmi si to obhajila. Alebo sa mylim?
    Natasa

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Žiadne čestné prehlásenie nenahradí daňový doklad,určite by to neobstálo pri daň.kontrole.Ak nemám doklad-faktúru,treba si od dodávateľa pýtať opis faktúry,inak to nie je uznaný daň.výdavok.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    omorfoula Pozri príspevok
    Dobry den. Ja som len zaciatocnik ... ale myslim ze raz do roka predsa mozem dat cestne prehlasenie ze som dany doklad stratila.. sme len ludia.. a kedze je k tomu ja vypis z BU, nehanbila by som sa a urobila to cestne prehlasenie a pred danovakmi si to obhajila. Alebo sa mylim?
    Natasa

    Sme len ľudia .....to neobstojí pred zákonom , na to môžeš len zabudnúť v každom prípade , ktorý by si chcela riešiť Tebou navrhovaným spôsobom .

    omorfoula je offline (nepripojený) omorfoula

    omorfoula
    hm... dakujem za radu... ale nieje to moj vlastny rozum, poradila
    mi jedna stara uctovnicka vo elkej firme, kde je predpoklad z emali vela kontrol. ale mate pravdu, pokial je moznost ziskat opis FA je to asi najschodnejsia cesta. pekny den...

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Ja by som to do nákladov (teda do réžie) dala a náhradný doklad by som si obstarala pri až kontrole.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    blcha Pozri príspevok
    Ja by som to do nákladov (teda do réžie) dala a náhradný doklad by som si obstarala pri až kontrole.
    V takom prípade nie je účtovníctvo skutočné a preukázateľné,určite by som nečakala s dokladom až do kontroly,čo ak bude o 4 roky a firma medzitým zanikne?

    Chýbajúca fa za internet - doklad o uhrade je

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.