Zavrieť

Porady

Odvody do zdrav. a soc.poisť. z podielu na zisku za r.2005

Je fakt pravda, že vyplatený zdanený podiel na zisku za r.2005 spoločníkovi nepodlieha odvodom do zdravotnej a sociálnej poisťovne?
Ešte jeden problém:Za predchádzajúce roky sme z čistého zisku tvorili rez.fond.Prešvihli sme to,takže momentálne prevyšuje 10% ZI.Ako ho v účtovníctve znížiť na 10%? Ako ho preučtovať späť? Späť na nerozdel.zisk? Podotýkam,že RF nie je vedený v banke na osobitnom účte.
Poraďte,ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Nie,nepodlieha.
    Predpokladám,že ste s.r.o. Áno,preúčtovať na nerozdelený zisk min.rokov.

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Dobrý. Možno nevhodná otázka, ale ... Podiel na zisku za rok 2005 vyplatený spoločníkovi /a tu je asi problém - spätne cez pokladňu v dec. 2006 / musí byť uvedený vo výplatene páske za december 2006?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    D betka Pozri príspevok
    Dobrý. Možno nevhodná otázka, ale ... Podiel na zisku za rok 2005 vyplatený spoločníkovi /a tu je asi problém - spätne cez pokladňu v dec. 2006 / musí byť uvedený vo výplatene páske za december 2006?
    Podiel na zisku nemusí byť vyplatený prostredníctvom miezd. Veď spoločník nemusí byť zamestnancom, ba ani fyzickou osobou.

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    To znamená, že potrebujem otvoriť mzdy za dec.2006 a doplniť položku, z ktorej ale nebudú žiadne odvody ani daň. Zmení sa mi len suma na výplatu.
    Dúfam, že to bude OK

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    D betka Pozri príspevok
    To znamená, že potrebujem otvoriť mzdy za dec.2006 a doplniť položku, z ktorej ale nebudú žiadne odvody ani daň. Zmení sa mi len suma na výplatu.
    Dúfam, že to bude OK
    Nie neotvoríš mzdy za 12/2006. Vypíšeš výdavkový PD ktorý ti spoločník podpíše, že prevzal podiel na zisku r. 2005. Ten podiel nemá nič spoločné so mzdami.

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Tak to mám aj spravené. Výdavkový som vypísala na základe Valného zhromaždenia. Zneistela som poprečítaní niektorých príspevkov a chcela som si to overiť ešte pred podaním daň.priznania. ďakujem

    Odvody do zdrav. a soc.poisť. z podielu na zisku za r.2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.