Zavrieť

Porady

vyprážaný syr

po čase sme skúsili známy recept , vyprážaný syr. Ale tragédia. Okamžite po položení na panvicu sa roztiekol a viac ho nebolo ! Sú syry na to vhodné a nevhodné, alebo už je všetko na ...... :-) ?
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

comodo Pozri príspevok
po čase sme skúsili známy recept , vyprážaný syr. Ale tragédia. Okamžite po položení na panvicu sa roztiekol a viac ho nebolo ! Sú syry na to vhodné a nevhodné, alebo už je všetko na ...... :-) ?
Dá sa kúpiť aj syr vhodný na vyprážanie len neviem teraz ako sa volá. Ale v každej predajni by mali vedieť ktorý je vhodný na vyprážanie.
A hlavne treba vyprážať na dosť rozohriatej panvici a sprudka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

A je dobré urobiť aj dvoj obal - dva krát obaliť múka, vajco, strúhanka a ešte raz.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Pytal som si na vyprazanie i tak mi to odkrojila, ale asi co mali to dali. Asi si treba zistovat vyrobcu a davat si bach od koho sa da a od koho nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkaj Pozri príspevok
Dá sa kúpiť aj syr vhodný na vyprážanie len neviem teraz ako sa volá. Ale v každej predajni by mali vedieť ktorý je vhodný na vyprážanie.
A hlavne treba vyprážať na dosť rozohriatej panvici a sprudka.
A skúšali ste už vyprážať syr bez obaľovania , bez kvapky oleja,v iridiovej panvici? Je super, a hlavne ľahko stráviteľný.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Tweety Pozri príspevok
A skúšali ste už vyprážať syr bez obaľovania , bez kvapky oleja,v iridiovej panvici? Je super, a hlavne ľahko stráviteľný.
Aká je iridiová panvica?
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Takže ja kupujem len sýr na vyprážanie je to Karička 40% a je to na vyprážanie špeciálna iné nie sú dobre.Niekto kupuje aj Eidamskú tehlu ale tá môže roztiecť.Najlepšie syry kupujem v TESCU!!!!
Pekný den
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tatiana Pozri príspevok
Aká je iridiová panvica?
Je to niečo také, ako tie drahšie teflónové. Ale už som skúšala aj na teflónovej a podaril sa. Neroztečie sa, tuky sa nepripália.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Najlepšia je pánvica TEFAL na vyprážanie s tým červeným flekom v strede!
Ja ju mám a som veľmi spokojná nič nemám pripálené a všetko je pekne upražené a to len s kvapkou oleja alebo z maslom.A na palačinky a zemiakové placky je super super odporúčammmmmm
Pekný den a príjemné vyprážanie praje Silvia
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

na vyprazanie je idealny syr s mensim obsahom tuku, ak ma viac tuku, tak sa roztecie. Ja kupujem 30% a zatial sa mi vzdy podaril. Vyprazam vo fritaku.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ja zasa vo fritéze nevyprážam,lebo je to masné a potom tešie s toho veľa oleja najlepšie na panvici teflónovej TEFAL!!!
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Milí labužníci,
vyprážaný syr sa Vám na panvici neroztečie vtedy, keď ho aspoň na 2 hodiny pred pražením obalený v trojobali necháte "okorať" v chladničke. Je to vyskúšané a zaručené. Dokonca to platí pre všetky syry, ktoré som kedy pražila, a na hocijakej panvici. Robím to tak, že obalené syry dám len na tanieri do chladničky a asi po hodine ich pretočím, aby okorali aj na druhej strane.
Dobrú chuť!

Na doplnenie: aby sa nejedol samý olej, je dobré či už vyprážaný syr, alebo zemiakovú placku položiť hneď po vytiahnutí z oleja na servítku, tá si vypije dosť oleja z jedla a po malej chvíli zo servítky servírovať k jedlu.
Naposledy upravil JDM : 13.03.07 at 15:55 Dôvod: doplnenie
2 0
Mária Mlátková Mária Mlátková
Dnes som skúšala vyprážať syr v zemiakovom cestíčku , tak ako na zemiakové babky.Bol perfektný. Syr som použila - KARIČKA, michalovská tehla 45%, to je najlepší syr na vyprážanie.
0 0
rybar106 rybar106

rybar106 je offline (nepripojený) rybar106

comodo Pozri príspevok
Pytal som si na vyprazanie i tak mi to odkrojila, ale asi co mali to dali. Asi si treba zistovat vyrobcu a davat si bach od koho sa da a od koho nie.
Ja si myslím, že treba dávať pozor na predavačku. Niektoré vedia len do koľkej robia.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Odporúčam syr "Unisyr", je to niečo ako malá saláma, nakrájam na kolieska, obalím v cestíčku ( múka vajce) až potom v strúhanke. Tento syr sa vám určite neroztečie. Ja ho vypražím všetok naraz, po osušení papierovým obrúskom uložím do misy. Keď príde rodina až večer, alebo prichádzajú po jednom domov, syr si zohrejú v mikrovlnke.
A keď sme už pri syre, skúste špecialitu pre hostí :
35 dag strúhaného syra, sneh z dvoch bielok, posekaná petržlenová vňať, alebo pažítka. Urobiť cestíčko, v dlani tvarovať guľky, pogúľať ich v strúhanke a vyprážať. Je to výborné ako chuťovky k vínu, ale chutia i ako hlavné jedlo k zemiakom.
1 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Ja som zase niekde čítala, že je dobre uz obaleny syr vložiť pred vyprazanim vlozit do mraznicky a potom ho vyprázat na dobre rozohriatom oleji, a tiez mam dobru skusenosť s vyprazanim encianu alebo plesnivca, obaleneho tiez v trojobale.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Nooo, neviem, či to bude v tom, ale my zas máme odskúšané, že syr nemôže byť veľmi čerstvý, lebo sa roztečie. Ak pár dní "stojí", tak sa neroztečie. (Neviem, koľko je to tých pár dní. )
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dôležité je na syre %-tuálny pomer tuku. Keď je menej %-ný, mám osvedčené 2x opakovať trojobal. Určite sa nerozečie.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No ja mám opačný problém. Mne sa syr vôbec neroztečie a je tvrdý. A už som všetko možné skúšala. Tak čo s tým?
0 0
MartuskaN MartuskaN

MartuskaN je offline (nepripojený) MartuskaN

ja som skúšala z toho čo tu píšete už asi všetko okrem irídiovej panvice /2x obalený syr, mrazničku, odstátie, syry určené na vyprážanie..../ ale nič nepomohlo. Ale posledne som natrafila na syr KRAVIČKA /na obale je krava/ a ten sa mi neroztiekol ani bez dvojitého obalovania a ostatných srandičiek. Odvtedy kupujem len tento syr.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Počuli ste už o tom, že syr môžete aj grilovať? Nechcela som veriť. Vyskúšali sme v lete na záhradnom grile. Je to super pochúťka. Musí byť však 30% ný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať